پیل کربن هالیوودی

پیل کربن هالیوودی چیست ؟

پیل کربن هالیوودی چیست ؟

جوان سازی پوست با لیزر تکنیک ها و دستگاه های مختلفی دارد یکی از آن ها پیل کربن هالیوودی است که با هدف روشن سازی، کوچک کردن منافذ باز پوست و همچنین کلاژن سازی در اصل پیل کربن هالیوودی (کربن تراپی) یک روش پاک کننده عمیق منافذ پوست است و کمک میکند که منافذ شما پاک سازی شده و پس از چند بار تکرار این روش منافذ کوچک و بسته شود، کوچک شدن منافذ در کنار کلاژن سازی که این نوع درمان دارد باعث میشود پوست شما جوان و سالم به نظر برسد.

آیا پیل کربن هالیوودی عارضه ای دارد ؟

خیر، پیل کربن مناسب انواع پوست است و به علت تهاجمی نبودن این روش دارای عوارضی نیست، نتیجه‌ی استفاده از پیل کربن تراپی را میتوان بلا فاصله پس از درمان مشاهده کرد.

 

روش کار پیل کربن چگونه است ؟

در این روش ابتدا روی پوست یک لایه ژل کربن قرار میدهند و پس از حدود بیست دقیقه که ژل کربن خشک شد به وسیله ی گاز و با استفاده از رطوبت ژل کربن قرار گرفته بر روی سطح پوست را پاک میکنند.

مقداری از ژل کربن که به منافذ نفوذ کرده باقی میماند سپس کار لیزر روی پوست را انجام میدهند.

کربن های موجود در منافذ پوست بر اثر برخورد لیزر باعث پاک سازی منافذ و افزایش کلاژن سازی میشوند و در نتیجه:

 • تعدیل چربی پوست
 • منافذ کوچک و یا بسته
 • پوست روشن و شفاف
 • پاک سازی عمیق صورت

را میتوانید بلا فاصله پس از انجام پیل کربن هالیوودی در صورت خود مشاهده کنید، این روش کاملا بدون درد و قرمزی بوده و دوران نقاهت ندارد.

دقت کنید پیل کربن تراپی مناسب برای از بین بردن اسکار جای بخیه کک و مک و زخم نیست و بیشتر جنبه ی پاک سازی کننده دارد.

لیزر موهای زائد بر جوش

تاثیر لیزر موهای زائد بر جوش

تاثیر لیزر موهای زائد بر جوش

یکی از نگرانی هایی که افراد داوطلب برای لیزر موهای زائد دارند، جوش صورت یا بدن است. زیرا در روش شیو یا ژیلت و یا شمع ها و موم های مختلف و یا اپیلاسیون امکان بروز جوش بسیار زیاد است و ممکن است تصور کنید لیزر هم مانند باقی روش های برطرف کردن موهای زائد شما را دچار جوش کند.

 

 

لیزر موهای زائد بر جوش

 

همان طور که میدانید جوش ها میتواند به دلایل مختلفی از جمله چربی خون و یا کبد مشکلات هورمونی استرس و ….. به وجود بیایند.

یکی از این دلایل بروز جوش و یا التهاب پوستی برگشت مو به داخل پوست و ایجاد عفونت پوستی است.

وقتی شما شیو را به وسیله ی موم ها و یا اپیلاسیون انجام میدهید بهداشت نامناسب و یا کشیدگی زیاد پوست باعث التهاب و جوش میشود.

 

لیزر موهای زائد بر جوش

 

و یا در زمان استفاده از ژیلت با کشیدن تیغ روی پوست شما یک لایه از پوست خود را خراش داده و یا گاهی زخم میکنید خراش روی پوست میتواند آلودگی های سطح پوست را به زیر پوست منتقل کند، اما علتی که باعث جوش های دائم و دردناک در بدن شما میشود موها هستند.

وقتی شما موها را میکنید برای رشد دوباره‌ی آنها امکان دارد مو دچار پیچش در زیر پوست شده و دور آن چربی تجمع پیدا کند و باعث بروز جوش های چرکی شود و یا گاهی دیده اید که مو در زیر پوست و به صورت افقی رشد میکند در لین حالت پوست دچار التهاب و قرمزی میشود.

گاهی موها بلند شده و به بیرون می آید و با شکسته شدن نوک مو دوباره به درون پوست باز میگردد و باعث ایجاد جوش های دمل وار میشود، لیزر با از بین بردن دائمی ریشه مو باعث میشود تمام این نوع جوش ها از بین رفته و پوست شما را یک دست و بدون هر گونه جوش و التهاب ناشی از موهای زیر پوستی میکند.

از بین بردن تاتو

از بین بردن تاتو با ابرو

از بین بردن تاتو با ابرو

شاید روزی که برای زدن تاتو نزد یک تاتو کار می روید فکرش را هم نمیکنید یک روز دنبال راهکاری خواهید بود که برای همیشه از شر آن خلاص شوید. اما جالب است بدانید هشتاد درصد مواقع شخص به دلایل مختلف نیاز پیدا میکند که تاتو را پاک کند.

برای از بین بردن تاتو آرایشگاه ها راه های متنوعی دارند، یا با سوزن و مقداری اسید آنقدر روی تاتو را خراش میدهند تا رنگ حل شده و از بافت پوست خارج شود. این کار میتواند به بافت پوست آسیب جدی رسانده و زخم را دچار اسکار کند.

روش دیگری که در آرایشگاه ها استفاده  میکنند تاتوی هم رنگ پوست است، آنها یک رنگ کرمی را روی تاتوی قبل تاتو میکنند تا تاتوی قبلی دیده نشود، این کار مشکل را دو چندان میکند زیرا پس از مدتی رنگ کرم به علت در معرض نور قرار گرفتن و یا لایه سازی پوست تغییر رنگ داده و تضاد زیادی  با پوست نشان میدهد از طرفی رنگ تاتوی زمینه خود را نشان میدهد و پوست آن ناحیه چند رنگ میشود.

استفاده از این روش باعث می شود درمان با لیزر سخت تر و هزینه بر تر شود و یا شاید از دوست و آشنا پیشنهاد گذاشتن سیر یا خاکستر سیگار و یا سوزن زدن به تتو را پیشنهاد کنند که همگی بی نتیجه و خطر آفرین است، جدید ترین راه حلی که برای از بین بردن تاتو به وجود آمده استفاده از لیزر است.

از بین بردن تاتو

لیزر چگونه میتواند باعث از بین رفتن تاتو شود

لیزر بافتی را که رنگدانه های رنگ تاتو را در خود نگه داری میکند را مورد حمله قرار میدهد و با فرستادن پرتو های نور ذرات رنگدانه را پاره میکند بدن متوجه عوامل خارجی میشود و ماکروفاژ ها را برای پاک سازی بدن میفرستد به این ترتیب رنگ دانه ها به راحتی از بین میروند.

تاتو های ابرو و خط چشم و خط لب به راحتی میتواند پاک شود تاتو هایی که روی گلو است به علت احتمال بالای بروز اسکار سخت تر و همچنین پوست های برونز و یا تاتو های چند رنگ و یا کسانی که تاتوی قبلی را در ارایشگاه ها پاک کرده کار را سخت تر کرده برای پاک کردن تتوی خود نیازمند  چند بار مراجعه هستند.

احتیاط هایی که باید هنگام پاک کردن تاتو با لیزر به آن توجه داشته باشید

حتما به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

و همچنین موارد زیر را به پزشک خود اطلاع دهید

 • اگر شما به هر گونه فلز حساسیت دارید.
 • اگر دچار بیماری لوپوس یا بیماری های قلبی و ریوی هستید.
 • اگر قرص راکوتان استفاده میکنید.
 • در صورتی که با سولار و یا حمام افتاب پوست خود را برنز کرده اید.
 • اگر خال یا ضایعه ی پوستی مشکوک به سرطان دارید.

موارد بالا مانع از انجام درمان با لیزر نمیشود اما بهتر است آن را به دکتر خود اطلاع دهید.

لیزر برای آقایان جوابگو است؟

لیزر برای آقایان جوابگو است؟

در گذشته آقایان رسیدگی به امور ظاهری را مختص خانوم ها دانسته و برای حفظ جوانی خود هیچ تلاشی نمیکردند امروزه با حذف شدن تدریجی این تفکر اشتباه آقایان هم به روش های زیبایی و یا درمانی برای بدن خود روی آورده اند و متقاضیان مناسبی هستند برای درمان با لیزر ۱۰ تا ۱۲ جلسه طول درمان به صورت معمول باعث حذف موهای زائد آقایان میشود به شرط آنکه بلوند قرمز و یا خاکستری نباشد موهای سفید نیز مقاومت در برابر لیزر ایجاد میکند پس قبل از آنکه دیر بشود برای لیزر اقدام کنید.

ما در اینجا پاسخ تمام سوالات شما پیرامون لیزر را  خواهیم داد.

آیا میشود موها را کم پشت کرد؟

برای خیلی از آقایان که دارای موهای زیادی در قسمت سینه و یا پشت هستند این سوال به وجود می آید آیا میشود موها را به طور کامل از بین نبرد و فقط کمی آن را کم پشت کرد ؟

جواب بله است.

دقت کنید لیزر دسته ای از پرتوی نوری است که به پوست بدن تابیده میشود و از طریق ملانین پوست به فولیکول مو میرسد و با گرم کردن آن باعث تخریب و یا ضعیف شدن فولیکول مو میشود.

با هر بار جلسه لیزر آن درسته از موهای شما که در چرخه ی رشد هستند تخریب میشود و در جلسه بعد فولیکول های خاموش شروع به رشد مو میکنند.

با تکرار جلسات لیزر به مقدار کافی به تدریج تمام فوزیکول ها نابود میشوند و بدن شما عاری از مو میشود.

برای آنکه موهای بدن شما صرفا کم پشت شود فقط کافی است هر وقت از میزان تراکم موهای بدن خود رضایت پیدا کردید جلسات لیزر را متوقف کنید

البته انجام هر سال یک بار لیزر یادآور کمک میکند این درمان دائمی باشد.

 

لیزر برای آقایان

 

 

 

لیزر را میتوان در کجای بدن استفاده کرد

هر جایی که مایل باشید به جز بیضه ها به علت اینکه هنوز مطالعات کافی پیرامون لیزر بیضه ها صورت نگرفته علارقم اینکه ثابت شده لیزر منعی برای قدرت باروری ایجاد نمیکند کلینیک ها از لیزر این ناحیه خود داری میکنند اما درمان با لیزر میتواند برای شما بسیار راه گشا باشد بعضی از آقایان روی گوش های خود موهای بلند در می آورند که به وسیله ی لیزر میتوان از شر آن به کلی خلاص شد و یا برای مردانی که ریش های آنان روی گونه ها و یا حتی تا پای چشم می آید لیزر میتواند ریش هایی همیشه آنکارد و جذاب به شما هدیه کند

یکی از معضلات آقایان موهای زیر گلو است  به علت آنکه هر کدام به یک طرف رشد میکنند و ممکن است موی درآمده برگشته و دوباره داخل پوست شود التهاب و جوش های چرکی را ایجاد کند گاهی موها زیر پوست گره خورده و ایجاد دمل های دردناک میکند و متاسفانه شیو نکردن دائمی زیر گلو ظاهر شما را آشفته نشان میدهد.

پشت گردن هم یکی از مناطق لیزر است که به علت کمک به تمیزی ظاهری افراد بسیار مورد استقبال است آقایان که به صورت معمول موهای کوتاه را برای خود انتخاب میکنند یک چالش دارند موهای پشت گردن که میتواند یک مدل موی زیبا را به ظاهر بد خود کاملا خراب کند گردن از آن مناطقی است که شیو آن نیازمند کمک همیشگی است و شما را نیازمند دیگران میکند میتوانید به جای شیو این ناحیه به لیزر آن فکر کنید.

با لیزر میتوان به طور کلی این مشکل را حل نمود و التهاب و جوش را برای همیشه از بین برد زیرا عامل جوش یعنی موها از بین میرود.

لیزر موهای زائد یک کمک کننده به ورزشکاران است مربی ها میگویند موی بدن مانع از رشد و دیده شدن عضلات میشود همچنین تعریق زیاد هنگام ورزش و در نتیجه عرق سوز شدن یکی از آسیب های پر مویی بدن برای ورزشکاران است که لیزر میتواند برای این دسته افراد درمانی قطعی باشد. همچنین لیزر آقایان برای نواحی بیکینی، باسن ،پاها ، سرشانه ها سینه و پشت تقاضای زیادی دارد.

لیزر برای آقایان

 

مراقبت های قبل و بعد از لیزر

لیزر موهای زائد اگر در مرکز معتبر و با اوپراتور ماهر انجام شود هیچ آسیبی نمیرساند.

لیزر با دستگاه اشتباه و یا شخصی غیر متخصص میتواند باعث التهاب و یا سوختگی ناحیه ای از بدن شود.

برای استفاده از روش درمان با لیزر باید از دوماه قبل از شروع درمان از کندن موهای خود خود داری کنید و شیو را فقط به وسیله ی ژیلت انجام دهید.

در طول درمان هم اگر مویی در بدن شما درآمد میتوانید با ژیلت آن را شیو کنید.

قبل از مراجعه به کلینیک لیزر حتما مکان های مورد نظر را با ژیلت کاملا تمیز کنید.

موهای بلند عملکرد لیزر را کند میکند و شما دیر تر جواب میگیرید.

دو هفته پس از تکرار هر دوره از لیزر از قرار گرفتن مقابل افتاب مستقیم خود داری کنید اگر مجبور هستید حتما به اندازه کافی از کرم ضد افتاب استفاده کنید.

کاربرد دستگاه لیزر خانگی

کاربرد دستگاه لیزر خانگی چیست ؟

 آیا دستگاه لیزر خانگی کاربردی است؟

احتمالا تا به حال تبلیغ دستگاه های لیزر خانگی را دیده باشید و با خود فکر کنید بهتر است این دستگاه را تهیه کرده و به راحتی درخانه کار درمان موهای زائد را انجام دهید.

و یا حتی شما یک متفکر اقتصادی باشید و بخواهید با دوستانتان یک دستگاه لیزر خانگی تهیه کرده و با قیمتی بسیار کم از درمان با لیزر بهره مند شوید و حالا می خواهید بدانید این دستگاه ها کاربردی هستند یا خیر که باید در جواب بگوییم هم آری هم نه.

دستگاه های لیزر خانگی میتوانند روی فولیکول های موی شما به وسیله تابش گرما اثر گذار باشند اما به صورت موقت درواقع دستگاه لیزر خانگی یک روش اصلاح است نه یک روش درمان با هر بار شروع چرخه ی رشد موها گرمای ناشی از پرتوی نوری دستگاه لیزر خانگی بر روی فولیکول مو اثر گذاشته و این گرما مانع از رویش مو میشود اما در چرخه بعدی دوباره این روند تکرار میشود و شما باید به صورت مجدد از دستگاه لیزر خانگی خود استفاده کنید.

کاربرد دستگاه لیزر خانگی

چه کسانی میتوانند از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنند

کسانی که رنگ پوست و موی بدن آنها اختلاف رنگ کاملا مشخصی دارد و مو در بدن آنها دیده میشود مانند پوست های سفید که موهای کاملا مشکی دارند. پوست های سبزه گزینه ی مناسبی برای تهیه ی این دستگاه ها نیستند و دستگاه لیزر خانگی روی آنها عملکرد خوبی ندارد.

به طور واضح درون بروشور دستگاه های لیزر خانگی مینویسد استفاده از این دستگاه روی صورت نواحی تیره بدن روی خالکوبی ها و اطراف نوک سینه ها توصیه نمیشود.

آیا دستگاه های لیزر خانگی درد کمتری دارد؟

دستگاه های لیزر کلینیکی دارای یک خنک کننده هستند که باعث میشوند شما گرمای لیزر را کمتر روی پوست خود احساس کنید و درون دستگاه های کوچک خانگی این سیستم خنک کننده وجود ندارد.

پس نه تنها خطر سوختگی را بالا میبرد درد ( روی دستگاه سیستمی وجود دارد که با زیاد شدن گرما بوق میزند اگر شما به بوق بی اعتنا باشید باعث سوختگی بدن شما میشود ) آن از نوع کلینیکی بیشتر نیز خواهد بود.

کاربرد دستگاه لیزر خانگی

نتیجه گیری آیا میتوان دستگاه لیزر خانگی را جایگزین دستگاه لیزر کلینیکی کرد

در حقیقت دستگاه های لیزر خانگی هنوز آنقدر پیشرفته نشده اند که بتوانند جایگزین دستگاه های لیزر کلینیکی شوند، این موضوع کاملا مشهود است دستگاه های لیزر کلینیکی هنوز بسیار بزرگ هستند و قیمت بسیار بالایی دارند چطور میتوان آین دستگاه به این بزرگی را درون یک دسته کوچک جا داد که همه ی امکانات برابر باشد.

دستگاه های لیزر خانگی بیشتر شبیه به یک دستگاه لیزر بسیار قدیمی به نام ای پی ال هستند که درواقع پرتوی نور تقویت شده هستند، این نوع دستگاه خانگی میتواند آینده ی دستگاه های لیزر کلینیکی باشد اما هنوز این یک تکنولوژی کامل نیست.

همه چیز درباره لیزر بیکینی

همه چیز درباره لیزر بیکینی

شیو کردن موهای زائد ناحیه ی تناسلی یکی از چالش هایی است که خانوم ها و آقایان را همیشه درگیر کرده است.

روش های متنوعی برای شیو ناحیه تناسلی (بیکینی) پیش روی شما قرار دارد اما آنها مقداری قدیمی شده است.

استفاده از پودر های موبر میتواند باعث سوختگی و بروز حساسیت شود و همچنین نمیتوان به وسیله ی این پودر ها تمام موها را از بین برد و همیشه مقداری از آن به وسیله پودر برداشته نمیشود.

اپیلاسیون هم علاوه بر شکنجه ی همیشگی باعث شل شدن پوست ناحیه تناسلی و همچنین بروز جوش های بزرگ و دردناک میشود همچنین برای استفاده از اپیلاسیون شما باید صبر کنید تا موهای شما به مقدار معینی بلند شود.

ژیلت یک روش سریع و کم هزینه است اما با خارش های بعد از شیو چه کنیم یا خطر زخم کردن بدن و مسئله ی اصلی اینجاست. که تمام این روش ها موقتی بوده و نهایت تا سه روز شما را از شر این موها راحت میکند و همچنین بروز حالتی برجسته روی پوست که به آن پوست مرغی گفته میشود از عوارض این نوع اصلاح هست.

لیزر بیکینی

معایب و محاسن لیزر بیکینی

لیزر بیکینی یک روش تقریبا دائمی است میگویم تقریبا دائمی زیرا پس از سر اتمام دوره ی لیزر و گذشت یک سال نیاز است شما هر سال یک بار یک جلسه لیزر را تمدید کنید.

ایرادی که به لیزر  وارد میشود قیمت  بالای آن است شاید در ابتدا اینطور به نظر برسد اما اگر دید بلند مدت داشته باشید با توجه به اثر طولانی مدت این روش درمان این یک کار اقتصادی است زیرا تفاوت آن با اپلیاسیون بسیار ناچیز است و در عمل بعد از مدتی شما لازم نیست هزینه ای برای رفع موهای زائد خود بپردازید.

مورد بعدی که بیشترین علت مقاومت برای لیزر بیکینی است شایعه ی ایجاد ناباروری در این روش است که به طور مفصل در مقاله ای در همین سایت توضیح داده ایم که لیزر بیکینی هیچ ربطی به ناباروری و یا دستگاه تولید مثل شما ندارد.

بسیاری از کسانی که از لیزر بیکینی امتناع میکنند علت آن را خجالت از دکتر متخصص یا اوپراتور لیزر بیان میکنند، هر چند برای اوپراتور این یک امر عادی است اما اگر خجالت میکشید میتوانید ملافه ای روی خود انداخته تا خیالتان راحت شود.

اگر شما نگران درد لیزر بیکینی هستید باید بگویم بله این روش درمان مقداری درد دارد اما قابل تحمل است درد آن به مراتب کمتر از درد اپیلاسیون است همچنین شما میتوانید نیم ساعت قبل از شروع جلسه پماد لیدوکائین استفاده کنید. ( استفاده نکردن آن بهتر است )

اما محاسن لیزر بیکینی چیست؟

اولین حسن راحتی و تمیزی همیشگی شماست که باعث میشود دیگر دغدغه ای در این باره نداشته باشید.

لیزر موهای زائد بیکینی باعث میشود پوست ناحیه ی تناسلی شما یک یا دو درجه روشن تر شود و همچنین حالت پوست مرغی شما به طور کامل از بین میرود و پوست شما مانند دوران کودکیتان میشود.

شاید برایتان پیش آمده باشد که بعد از شیو موها به داخل پوست برگشته و حالتی ملتهب و چرکی به خود بگیرد لیزر این مشکل را حل خواهد کرد.

چند جلسه لازم است تا شما نتیجه ی لیزر را مشاهده کنید؟

شما باید حداقل ۸ جلسه لیزر را پشت سر گذاشته تا دیگر شاهد هیچ مویی در ناحیه تناسلی خود نباشید ادامه دوره درمان تا ۱۰ جلسه کمک میکند تا این درمان دائمی شود.

اما از جلسه چهارم به بعد شما شاهد کم شدن قابل توجهی از موهای بیکینی خود خواهید بود، البته موهای زائد اطراف واژن مقاومت بسیار بیشتری نسبت به قسمت فوقانی ناحیه بیکینی دارد و نیازمند صبر و تلاش بیشتری است.

در مدت درمان موهای زائد با روش لیزر چطور میتوان شیو کرد؟

تا زمانی که موهای زائد شما به طور کامل از بین برود شما میتوانید از ژیلت استفاده کنید کندن موها از ریشه باعث اختلال در روند درمان میشود.

بهتر است در بین دوره ها تنها یک بار خود را شیو کنید آن هم قبل از جلسه جدید هر چقدر شما کمتر از روش های مختلف بین دوره استفاده کنید نتیجه ی سریع تر و بهتری در انتظار شماست.

نگران نباشید بعد از شروع لیزر آنقدر رشد موهای شما کند خواهد شد که نیازمند شیو های زیاد و پشت هم نباشید.

لیزر موهای زائد در ساوه

لیزر موهای زائد در ساوه

شاید عبارت لیزر موهای زائد را بسیار شنیده باشید، بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد در بدن خود به دنبال چاره ای هستند، یکی از روش های جدید لیزر موهای زائد هست. برخی آن را روشی موثر و مفید می‌دانند، برخی می‌گویند که هیچ تاثیری برای آنها نداشته و برخی هم کلا از لیزر و عوارضش می‌ترسند!
اگر آشنایی چندانی با لیزر ندارید یا جزو کسانی هستید که از عوارض و خطرات لیزر می‌ترسند، با ما همراه باشید. در ادامه هر آنچه مربوط به لیزر موهای زائد هست را بررسی کرده‌ایم، حقایق آن را گفته‌ایم و تلاش کردیم تمامی سوالات مورد نیاز شما را پاسخ دهیم. با ما همراه باشید…

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر به وسیله ی دسته هایی از پرتوی نوری که با طول موج هایی کوتاه و معین به ملانین پوست تابیده و باعث تخریب فولیکول هایی که در چرخه رشد هستند می شوند، با هر بار لیزر آن دسته از موها که در چرخه ی رشد بودند از بین می روند و دسته ای دیگر وارد چرخه می شوند به همین علت نیاز است شما حداقل هشت جلسه به درمان با دستگاه لیزر بپردازید تا هیچ فولیکولی از دست نرود.

لیزر موهای صورت هم مانند لیزر باقی نواحی بدن موثر خواهد بود اگر شما شرایط مورد نظر را داشته باشید، بهترین حالت برای لیزر موهای صورت داشتنی پوستی سفید با موهای زخیم مشکی است اما اگر پوست سبزه هم دارید به شرط موهای زخیم و مشکی میتوان از فناوری لیزر مخصوص پوست شما استفاده کرد البته که اثر بخش هم خواهد بود اما داشتن موهای بور نازک و یا کرکی به درمان با لیزر جواب نمیدهند.

با استفاده از لیزر موهای زائد، چه قسمت هایی از بدن قابل درمان است؟

این قسمت ها عبارتند از:

 • لیزر زیر بغل
 • لیزر پاها
 • لیزر بیکینی (واژن)
 • لیزر کل بدن (فول بادی)
 • قفسه سینه
 • صورت
 • گردن
 • شانه ها
 • پشت و کمر
 • و………..

دستگاه های لیزر موهای زائد چند نوع هستند و فرق بین آنها چیست؟

یکی از موضوعاتی که بارها باعث ایجاد سوال شده است، اینکه دستگاه های مختلفی برای لیزر موهای زائد وجود دارد و شاید فهمیدن تفاوت دستگاه ها در ابتدا کار آسانی به نظر نرسد.

قبل از آشنایی دستگاه های لیزر باید در ابتدا با تیپ های شش گانه پوستی آشنا شوید :

تیپ پوست

در ادامه به شما خواهیم گفت برای هر تیپ پوستی چه دستگاه لیزری مناسب می باشد.

به صورت کلی ۴ نوع فناوری برای لیزر موهای زائد داریم که هر کدام استفاده‌های مخصوص به خودش و تاثیر متفاوتی بر روی تیپ های مختلف پوستی را دارد:

 • اولین فناوری، آی پی ال (IPL) نام دارد. این فناوری در اصل لیزر به حساب نمی‌آید و تنها پرتوی نور است. از فناوری IPL بیشتر در دستگاه لیزر خانگی یا سالن های زیبایی و ماساژ استفاده می‌شود.
 • دومین فناوری الکساندریت : طول موج این دستگاه 755 نانومتر است. بنابراین برای بدن هایی که پوست سفید و شفافی دارند، مناسب است و آنهایی که موهای ضخیم یا رنگ پوست سبزه یا تیره دارند، نمی‌توانند بهترین جواب را از این دستگاه بگیرند. به این علت که این دستگاه انرژی موجود در ملانین‌های فولیکول مو را جذب می‌کند، اما در پوست‌های تیره‌تر، ملانین نه فقط در مو، بلکه در پوست هم موجود است و جذب انرژی آن توسط دستگاه باعث گرم شدن یا در مواردی سوختن پوست شود.
 • سومین فناوری دیود : طول موج این دستگاه با 800 تا 810 نانومتر از لیزر الساندریت بیشتر است و در نتیجه عمق نفوذ بالاتری هم در فولیکول مو دارد که موجب محافظت از پوست در برابر اشعه و در نتیجه درمانی کم‌خطر می‌شود. مزیت اصلی دایود را می‌توان در درمان پوست‌های تیره و برنزه و موهای زبر و ضخیم دانست. به طور علمی ثابت شده که لیزر دایود تنها مدلی است که با یک دستگاه می‌تواند به طور اثربخش، تیپ‌های پوستی مختلف را درمان کند. طول موج بلندتر دایود هم خطر احتمال آسیب پوستی را کاهش می‌دهد. طول درمان کوتاه‌تر و ریکاوری سریع‌تری دارد.
 • و چهارمین فناوری ان دی یاگ است: این دستگاه با طول موج 1064 نانومتر، به صورت خاص برای پوست‌های برنزه و تیره طراحی شده و تمام طیف‌های تیپ‌های پوستی را از تیپ یک تا شش پوشش می‌دهد. همچنین پس از استفاده از این دستگاه، کاهش رشد مو هم موثر بوده است.

این سه فناوری آخر دستگاه های کلینیکی به حساب می‌آیند و تنها پزشک یا اپراتور حرفه‌ای مجاز به استفاده از آنها است و کارکرد شخصی ندارند.

انواع دستگاه لیزر چه کارایی هایی دارد؟

انواع دستگاه لیزر چه کارایی هایی دارد؟

اگر به دنبال درمان موهای زائد خود با لیزر هستید شاید نام چندین دستگاه را شنیده باشید و برای پیدا کردن بهترین دستگاه کمی گیج شده باشید با ما همراه باشید شما در انتهای این متن متوجه میشوید چه نوع دستگاه لیزر ی مناسب شرایط شما است.

شاید برای شما سوال باشد که دستگاه های لیزر چگونه کار میکنند؟ باید بگوییم دستگاه لیزر پرتو هایی را به فولیکول مو میرساند و باعث میشود از رشد مجدد آن جلوگیری شود.

 

دستگاه لیزر

چند دستگاه لیزر الکساندرایت از معایب تا محاسن

این نوع دستگاه که با طول موج ۷۵۵ نانومتر کار میکند بیشتر مناسب افراد سفید پوست است ( در اینجا سفید پوست به معنی سفید پوستان اروپایی است که در ایران کمتر یافت میشود ) این دستگاه به علت داشتن خنک کننده درد و حرارت کمتری نسبت به دستگاه دایود تولید میکند و جواب دهی قابل قبولی دارد.

دستگاه لیزر الکساندرایت بهترین دستگاه برای مناطق وسیع بدن مانند شکم و کمر است.

ایرادی که میتوان به دستگاه لیزر الکساندیت گذاشت عوارضی است که  میتواند به صورت کوتاه مدت بر روی پوست ایجاد کند بعضی از اشخاصی که با دستگاه لیزر الکساندرایت موهای زائد خود را درمان کردند مشاهده کردند که در زمان استفاده از این دستگاه دچار قرمزی و التهاب موقت شده اند.

همه چیز درباره دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود طول موج بلند تر نسبت به دستگاه الکساندرایت دارد.

طول موج این دستگاه ۸۱۰ نانومتر است. که باعث نفوذ عمیق تر به فولیکول مو میشود این دستگاه لیزر از پوست محافظت بیشتری میکند.

جلوگیری از تغیر رنگدانه پوست میتواند یکی از خوبی های این نوع دستگاه باشد.

لیزر دایود مناسب پوست های تیره و موهای مشکی و زخیم است و در این مورد جواب دهی خوبی دارد، این لیزر به علت طول موج بیشتر مقداری دردناک تر از دستگاه الکساندریت است.

 

دستگاه لیزر

دستگاه لیزر الکس دایود

دانشمندان پی در پی در حال ساخت دستگاه های لیزر کاربردی تر و موثر تر هستند و در این راه دستگاه لیزر الکس دایود را طراحی کرده و سعی داشتند مزایای دستگاه الکساندرایت و دایود را در یک دستگاه جمع کرده و ایرادات دستگاه قبلی را رفع کنند.

در حال حاظر این دستگاه بهترین دستگاه موجود است که با تنظیم طول موج های مختلف میتواند برای تمام طیف های پوستی مناسب باشد.

این دستگاه دارای جواب دهی خوبی است و میتوان برای تجربه درمان سریع و کم درد از این دستگاه کمک گرفت.

پایان شایعات عوارض لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی راه نجات از تیغ است! تیغ یکی از ابزارهای رفع موهای زائد بدن است، که اغلب ما علاقه ای به آن نداریم، اما در خصوص بیکینی این عدم علاقه چندین برابر است. بیکینی ناحیه ای از بدن است که دسترسی به همه بخش های آن سخت است و به نوعی با سطحی وسیع روبرو نیستیم. لیزر موهای زائد یکی از روش های جایگزین تیغ است . شما می توانید جهت لیزر موهای زائد بیکینی در ساوه از طریق تماس تلفنی نسبت به دریافت نوبت اقدام نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید به پیج اینستاگرام لیزرساوه مراجعه نمایید.

در این مقاله تاثیر لیزر موهای زائد بیکینی در باروری، بروز سرطان، پرده بکارت و حساسیت های پوستی را بررسی می کنیم. توضیح می دهیم که بهترین کاندید استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی چه کسانی هستند. ارزیابی صورت می گیرد که آیا دختران مجرد می توانند از این روش استفاده کنند یا خیر. در نهایت پرتکرارترین سوالات مربوط به لیزر ناحیه بیکینی را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

 

لیزر موهای زائد بیکینی در یک نگاه

ناحیه شرمگاهی بخشی است که همیشه با دسته ای از مو پوشانده شده است. موهای زائد، زمخت و خشن که اغلب رنگ تیره ای دارد. این موهای زائد در فصل گرم تابستان موجب تعریق می شود و بسیار مشکل ساز است. اثرات منفی موهای زائد ناحیه شرمگاهی در روابط جنسی نیز تاثیر می گذارد.

بسیاری از افراد از تیغ برای رفع موهای زائد بیکینی استفاده می کنند. این روش در ابتدا آسان و در دسترس است اما یکی از شایع ترین مشکلاتی که ایجاد می کند، قرمزی پوست، جوش و خارش است. لیزر موهای زائد بیکینی یکی از روش های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی بوده و روشی جایگزین و بی نظیر محسوب می شود.

این روش در چند جلسه و توسط پزشک صورت می گیرد. روال کار مانند لیزر همه نواحی بدن است. به طوری که دستگاه لیزر مشخصی از نور را به ناحیه تناسلی می تاباند و فولیکول مو از بین می رود. موها هر جلسه نسبت به جلسه بعد کمتر و نازک تر می شود و به میزان 85 درصد از مو از بین می رود. مدت زمان لیزر موهای زائد بیکینی برای هر جلسه 8 الی 10 دقیقه است.

لیزر موهای زائد بیکینی سبب نرمی پوست می شود و پوست شروع به بازسازی خود گرفته و بسیار لطیف می شود. در لیزر موهای بیکینی، بخش های داخل ران، ناحیه بالای پا و خط بیکینی پوشش داده می شود.

در این روش  رنگدانه ها یا رنگ مو هدف قرار می گیرد به طوری که پس از جذب لیزر فولیکول مو از بین رفته و دیگر رشد نخواهد داشت. این امر به مرور زمان سبب می شود که موهای زائد اطراف خطر بیکینی از بین برود. رویش مو کج نخواهد بود و موهای زیر پوستی ایجاد نمی شود.

 

 

 

چرا لیزر موهای زائد بیکینی نتیجه بخش است؟

بگذارید این موضوع را به زبانی ساده توضیح دهیم. کاندید اصلی لیزر موهای تیره، زمخت و خشن هستند. دقیقاً موهای زائد بیکینی در این دسته قرار دارند. علت اینکه گفته می شود لیزر بیکینی به نسبت سایر بخش های بعد نتیجه بخش تر است، به دلیل جنس مو و رنگ آن است. موهای دست و پا و سایر نواحی بدن ممکن است نازک و بور باشد و یا خاکستری شود. اما بیکینی و خط باسن دو ناحیه پر از موهای زائد خشن هستند. کمتر کسی می تواند ادعا کند که بیکینی وی با موهای نرم و لطیف همراه است. در واقع اولین هدف از اجرای لیزر از بین بردن موهای بیکینی بود که کم کم به صورت تکمیل شده برای کل بدن ارزیابی شد.

حتی افرادی که ذاتاً بور هستند، یعنی پوست سفیدی دارند و رنگ مو و سایر موهای زائد بدنشان طلایی و روشن است، موهای بخش بیکینی آنها اغلب تیره است. این انسجام موهای زائد بخش بیکینی سبب شده است که این روش به نوبه خود نتیجه بخش باشد. از سوی دیگر بیکینی بخشی است که کمتر یا اصلاً در معرض نور خورشید قرار می گیرد و به نوعی پوست در وضعیت آماده و مناسب برای لیزر قرار دارد. نواحی دست و پا و صورت ممکن است در اثر نور خورشید سوخته و یا برنز شده باشند و این موضوع سبب می شود که تنظیم قدرت لیزر برای سایر بخش های بعد نیاز به دقت بیشتری داشته باشد اما در مورد بیکینی با توجه به حساسیتی که برای این منطقه دیده می شود، شرایط برای لیزر فراهم است. البته که این روش نیز نیاز به دقت بالایی داشته و می بایست توسط پزشک متخصص پوست صورت بگیرد.

 

 

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی به نسبت روش های دیگر

·         لطافت پوست: شاید برخی از افراد معتقد باشند که لیزر ارتباطی به لطافت پوست ندارد. این ادعا اشتباه است. منظور از لطافت در مقایسه با سایر روش های رفع موهای زائد است. وقتی از تیغ استفاده می کنید، ابزار تیزی مدام روی پوست شما کشیده می شود و یک لایه از سطح پوست را درگیر می کند. وقتی از اپیلاسیون استفاده کنید، پوست کشیده و فشار زیادی را تحمل می کند. کرم و اسپری های موبر در صورتی که به دقت استفاده نشود، پوست را دچار سوختگی می کند. اما در خصوص لیزر موهای بیکینی شرایط فرق دارد. هیچ جسم سخت و تیزی قرار نیست به پوست شما برخورد داشته باشد و تنها با طول موج نوری که از دستگاه لیزر ساطع می شود می توان نتیجه خوبی گرفت. رفته رفته پوست بافت های خراب خود را بازسازی می کند و لطافت اولیه خود را به دست می آورد.

·         خداحافظی با خارش و سوزش: کسانی که از تیغ استفاده می کنند، می دانند که یک الی دو روز پس از استفاده از تیغ، درست زمانی که موهای جدید قرار است از پوست رشد کنند، ناحیه تناسلی چقدر درگیر خارش می شود. گاه این خارش آنقدر شدید است که عملاً استفاده از لباس زیر دشوار می شود. کسانی که روش های بهداشتی رفع موی زائد را انتخاب می کنند از سوزش ایجاد شده گله دارند و حس می کنند، پوستشان دیگر کیفیت اولیه را ندارد. این موضوعات در خصوص لیزر موهای زائد بیکینی دیده نمی شود. لیزر هیچ ارتباطی با خارش ندارد. شایعاتی مبنی بر خارش پس از لیزر را باور نکنید. همینطور سوزش ایجاد شده نیز بسیار بسیار محدود است و در کمتر از چند ساعت برطرف می شود.

·         روشی مقرون به صرفه:  ما هم می دانیم که لیزر موهای زائد روشی گران است و در این مورد یک نظر کلی دیده می شود اما منظور ما از ارزان بودن این روش، در واقع هزینه نهایی است که برای فرد ایجاد می شود. دقت کنید که شما به عنوان یک بانوی ایرانی از سن بلوغ تا آخرین روز از زندگی خود نیاز به وسایل بهداشتی اعم از تیغ و کرم های موبر و … دارید. یک جمع و تفریق کلی که داشته باشید متوجه می شوید که چه هزینه هنگفتی در طول عمر پرداخت خواهید کرد. اما در خصوص لیزر شما در یک دوره فشرده هزینه ای پرداخت می کنید و تا آخر عمر درگیر هزینه های دیگر نخواهید بود!

·         رهایی از تعریق: لیزر مو زائد بیکینی سبب می شود که بدن فضای تنفس داشته باشد. در واقع این روش به نوبه خود می تواند بدن را از شر عرق نجات دهد. به واسطه تیغ و سایر روش های از بین بردن موی زائد همیشه تحریک می شود و این تحریک پوستی به صورت عرق ظاهر می شود. لیزر موهای زائد بیکینی یکی از روش هایی است که پوست را در وضعیت تنفس قرار می دهد و به نوعی مشکلات مربوط به تعریق را از بین می برد.

 

 

 

نواحی قابل پوشش لیزر موهای بیکینی

از آنجایی که نگرانی بابت ناحیه شرمگاهی زیاد است، در این بخش قصد داریم نواحی که به واسطه لیزر موهای زائد بیکینی ساپورت می شود را مورد بررسی قرار دهیم. یک سری موضوعات مهم در این زمینه وجود دارد که باید در مورد آنها اطلاعات داشته باشیم.

لیزر موهای زائد بیکینی به دو صورت لیزر خط بیکینی و لیزر برزیلی دسته بندی شده است. تفاوت این دو لیزر در واقع همان نواحی است که توسط دستگاه پوشانده شده است. از یاد نبرید که انتخاب هر یک از روش ها به صلاحدید پزشک و طبق مشورت با شما صورت می گیرد.

 

لیزر خط بیکینی: خط بیکینی در واقع به ناحیه خارج از لباس حمام گفته می شود و در حدود دو الی سه اینچ از خط شلوار فاصله خواهد داشت. گاه نیز نواحی پایین بیکینی نیز پوشش داده می شود اما محدوده مورد پوشش در این نوع لیزر بیشتر نخواهد بود.

لیزر برزیلی: این مورد موهای زائد ناحیه شرمگاهی را به صورت کامل و دائم از بین می برد و در صورتی که خودتان دوست داشته باشید در برخی از نواحی مو باقی بماند می توانید به اپراتور مربوطه اطلاع دهید.

در ادامه کمی بیشتر در مورد لیزر خط بیکینی و برزیلی صحبت می کنیم و این دو گزینه را با هم مورد مقایسه قرار می دهیم.

 

 

 

لیزر موهای زائد خط بیکینی یا لیزر برزیلی؟

خط بیکینی از بخش های حساس بدن محسوب می شود و مراقبت از آن کار سختی است. حال فرض کنید که در فصل گرم سال باشیم و شما قصد استفاده از لباس شنا داشته باشید. در واقع چندان فرقی ندارد که چند وقت یک بار بدن خود را وکس می کنید و یا از تیغ برای شیو استفاده می کنید در نهایت شما از فضای موجود ناراضی هستید و البته حق هم دارید. ظاهری ناصاف در بدن شما ایجاد می شود. و اگر از تیغ به صورت مکرر استفاده شده است سوزش به خصوص در زمان ادرار خواهید داشت. در برخی از شرایط دیده شده که مشکلات پوستی برای بدن ایجاد می شود.

بسیاری از بانوان تفاوت خط بیکینی و برزیلی را نمی دانند. خط بیکینی به ناحیه گفته می شود که خارج از خط شورت است. در واقع کسانی که لیزر موهای زائد بیکینی را انتخاب می کنند در صورتی که لباس زیر به تن داشته باشند دیگر نگران ظاهر نازیبای خط ران نیستند. در این روش گاه بنا به صلاحدید فرد نواحی زیر قسمت های لب و قسمت بالای شرمگاهی نیز مدنظر قرار می گیرد اما این موارد به تقاضای مراجعه کننده خواهد بود.

در خصوص لیزر موهای زائد برزیلی شرایط فرق دارد و به نوعی مساحت بیشتری پوشش داده می شود و شامل قسمت های لب و همینطور مناطق اطراف آن می شود. در این روش نیاز است که فرد لباس خود را کاملاً درآورد. نیاز است که موهای ناحیه شرمگاهی شیو نشده باشد تا گزینه مناسب برای وی انتخاب شود. در روش برزیلی همه موهای بخش تناسلی از بین می رود. بنابراین هدف شما از لیزر موهای بیکینی باید مشخص باشد. اگر دوست دارید بخشی از موهای خطوط داخلی بیکینی باقی بماند، لیزر برزیلی به درد شما نمیخورد و در صورتی که دوست داشته باشید بیکینی شما به طور کامل پاکسازی شود می بایست به سراغ لیزر موهای زائد لیزری بروید.

در زمان شیو کردن، تیغ آن طور که باید انعطاف پذیر نیست و همه نواحی را پوشش نمی دهد. در واقع یا خطر خونریزی و بریدن وجود دارد و یا دیده شده که موهای بسیاری از بخش ها از بین نرفته است. فرم بدن بانوان با هم فرق دارد و این تفاوت برای بخش بیکینی بیشتر از سایر بخش ها است.

 مزایای لیزر برزیلی

وقتی قرار باشد به سمت ساحل بروید و یا از لانژهای کنار ساحل استفاده کنید، یکی از دغدغه های شما نداشتن موهای زائد است. لیزر برزیلی بیکینی را به صورت مثلثی پوشش می دهد و بخش های مختلف آن را به طور دقیق هدف گذاری می کند. مزایای روش لیزر برزیلی از قرار زیر است:

1-      در این روش موهای زائد و ناخواسته خط بیکینی به صورت دائم حذف می شود و بخشی از موها جا نمی ماند.

2-      در این روش خراشیدگی و بریدگی و … وجود ندارد و پوست بیکینی از نظر حساسیت ارزیابی می شود.

3-      لیزر موهای زائد بیکینی به صورت برزیلی نیازی به بخیه و جراحی ندارد و یکی از روش های سریع درمان محسوب می شود.

4-      این روش آسایش و راحتی زیادی به دنبال دارد و به طور کلی یکی از بهترین روش های خلاصی از موهای زائد بدن است.

5-      لیزر موهای زائد بیکینی متناسب با شیوه زندگی شما و طبق سلیقه شما عمل می کند.

لیزر موهای زائد بیکینی به صورت برزیلی بر اساس پالس های نور لیزر به شکل انتخابی عمل می کند. و ملانین موجود در فولیکول های موهای تناسلی را هدف قرار می دهد و آنها را از بین می برد. رنگدانه هایی که در فولیکول مو وجود دارند به واسطه پالس های نور جذب می شوند. مشخص است که اگر فولیکول های مو تخریب شود، سرعت رشد مو نیز بسیار کمتر می شود.

دستگاه های لیزر به صورتی کار می کنند که از بین بردن موهای زائد بدن به شکل ایمن صورت بگیرد و درمان دقیقاً باب میل بیمار دنبال شود.

دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی برای انواع پوست و مو طراحی شده است اما برای موهای قرمز و خاکستری هنوز نتایج آنطور که باید نیست.

دستگاه دایود به طور معجزه آسایی می تواند برای لیزر موهای زائد بیکینی مناسب باشد. این دستگاه با سیستم کولینگ قوی خود هر میزان درد وارد به بخش بیکینی را به حداقل رسانده است. طول موج دستگاه طولانی تر بوده و بر اساس رنگ ها و رنگدانه های مختلف، حساسیت دارد. از سوی دیگر دستگاه به صورتی طراحی شده است که بر روی بافت های اطراف تاثیری نمی گذارد و از این رو می تواند برای تیپ های پوستی مختلف گزینه خوبی محسوب می شود.

 

 

انواع سبک های لیزر موهای زائد بیکینی به روش برزیلی

لیزر موهای زائد بیکینی به روش برزیلی انواع متنوعی دارد که هر یک بر اساس نوع طرح اولیه عمل می کند. در اصل لیزر موهای زائد بیکینی به روش برزیلی همه موهای ناحیه تناسلی را از بین می برد اما شما طبق سلیقه خود می توانید تعیین کنید که موها به صورت نواری، قلبی، مثلثی یا هر شکل دیگر از بین برود.  برخی از سبک های رایج در این گزینه را برای شما توضیح می دهیم:

لیزر برزیلی به صورت کامل: در این روش همه موهای ناحیه تناسلی بالا و پایین پوشش داده می شود و خط بیکینی نیز در بر گرفته می شود.

لیزر برزیلی نواری: در این روش یک نوار عمودی از خط بیکینی بدون لیزر باقی می ماند که می تواند باریک با کلفت باشد و طبق سلیقه مشتری انتخاب می شود. این خط نواری از بالای خط بیکینی تا پایین آن است. سایر نواحی اطراف خط کاملاً از بین می رود.

لیزر برزیلی مثلثی: در این رو یک مثلث از بیکینی بدون لیزر باقی می ماند که این مثلاً از بخش باریک در پایین به صورت وسیع در بالا ادامه دار می شود و مثلث می تواند کوچک باشد و یا بزرگ در نظر گرفته شود. اپراتور مخصوص به واسطه ابزارهای مخصوص طراحی لازم را بر روی بخش مورد کرده و اطراف آن را برای لیزر انتخاب می کند.

لیزر برزیلی با طرح سفارشی: شما می توانید همه موهای زائد را توسط لیزر برزیلی از بین ببرید و یک طرح طبق طرح سفارش خود باقی بگذارید که طراحی آن توسط بیمار صورت می گیرد که می تواند قلبی شکل یا به صورت استوانه ای باشد.

 

 

تجربه فرایند لیزر برزیلی

زمانی که برای لیزر موهای زائد بیکینی در نظر گرفته می شود بر اساس منطقه تحت درمان متفاوت خواهد بود. اما نیاز است که فرد از عینک محافظ چشم استفاده نماید و گاه نیز از بی حسی موضعی استفاده می شود. در تجربه لیزر موهای زائد بیکینی چیزی شبیه به نیشگون حس خواهید کرد که به نوعی امر طبیعی بوده و به زودی به آن عادت می کنید و نشان از روال درست کار دستگاه است. در واقع این دستگاه نشان می دهد که لیزر فعال بوده و به درستی کار می کند.

از سوی دیگر احساس گزگز نیز در برخی از بخش های حساس تر دیده می شود. پس از اتمام کار احتمال اینکه کمی قرمزی و تورم وجود داشته باشد، زیاد است اما نه به این معنی که از فعالیت های عادی در روز جا بمانید.

 

 

لیزر برزیلی به نسبت سایر روش ها یک سری تفاوت های بارز دارد. مثلاً در این روش اثر بخشی پس از 3 جلسه کاملاً مشخص است. در طی 3 الی 5 جلسه نتایج فوق العاده ای دیده می شود که سبب نرمی و لطافت ناحیه تناسلی می شود. نتیجه کار ممکن در ابتدا دائمی به نظر نرسد اما به زودی و با تکرار عمل لیزر موقعیت لیزر بهتر می شود. در این روش فولیکول های مو گاه خود را بازسازی و ترمیم می کنند. دقت کنید که مو در نواحی درمان باز هم رشد مجدد دارد اما کمتر و نازک تر از قبل و وقتی جلسات لیزر به طور دقیق دنبال شود می تواند نتیجه عالی ایجاد نماید. موهای زائد ناحیه تناسلی در مرحله رشد فعال یعنی آناژن توسط طول موج نور ساطع شده از دستگاه پروسه درمان را دنبال می کنند و زمانی که درمان به پایان رسید هر یک الی دو سال یک بار نیاز به تکرار درمان است.

 

 

تاثیرات لیزر موهای زائد بیکینی در دوران قاعدگی

پوست واژن بسیار حساس است و در معرض عفونت و سایر آسیب های پوستی است که اگر به آن دقت نشود، مشکلات زیادی ایجاد می کند. برای رفع موهای زائد بدن نیاز است که روش های قابل قبولی ارزیابی شود که به پوست بدن صدمه وارد نشود. یکی از بهترین روش های موجود، لیزر موهای زائد بیکینی است. دختران هم میتوانند مانند خانمها از لیزر موهای زائد بیکینی استفاده کنند اما یک سری نگرانی ها همیشه با این گروه همراه است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود آیا لیزر موهای زائد بیکینی در دوران قاعدگی مشکلی ایجاد می کند؟ آیا لیزر موهای زائد بیکینی در دوران قاعدگی مجاز است؟

شما در دوره قاعدگی اجازه استفاده از لیزر را ندارید. در واقع اصلاً شرایطش را نخواهید داشت! اپراتور در دوره کار با لیزر به همه بخش های بیکینی شما می بایست دسترسی داشته باشد و در دوره قاعدگی این اجازه به او داده نمی شود. اما تاثیر لیزر موهای زائد بیکینی بر روی قاعدگی موضوعی است که دوست داریم کمی بیشتر در مورد آن صحبت کنیم.

دقت کنید که پرتوهای لیزر فقط به سطح پوست واژن به میزان 3 میلیمتر پوست نفوذ می کند. در واقع عمق ورود این طول موج کوتاه و تنظیم شده است و ممکن نیست که به تخمدانها آسیب وارد کند. از اینکه بر روی هورمون های زنانه تاثیری نمی گذارد و در نهایت سیکل قاعدگی فرد نیز درگیر نمی شود.

اختلالاتی که در قاعدگی ایجاد می کند به واسطه سندروم تخمدان پلی کیستیک است و یا یک سری مشکلات هورمونی ایجاد می شود که سبب می شود برخی از بیماری ها در فرد ایجاد شود. هیچ گزارشی در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد بیکینی بر روی نامنظم شدن پریود به دست ما نرسیده است. از سوی دیگر خانمها و دختران جوان بدون نگرانی از اثر لیزر می توانند از شر موهای زائد بدن خود خلاص شوند.

 

 

 

عوارض لیزر موهای بیکینی در دوره پریود

در خصوص عوارض لیزر موهای زائد بیکینی در دوره پریود یک سری شرایط دیده می شود. به طور کلی در دوران قاعدگی تغییراتی در هورمون های استروژن و پروژسترون ایجاد می شود که سبب می شود پوست واژن کمی حساس تر شود. در واقع اگر بلافاصله پس از پریود به سراغ لیزر موهای زائد بیکینی بروید، احتمال اینکه درد بیشتری احساس کنید زیاد است چون پوست واژن حساس تر و نازکتر شده است.

یک نکته مهم در خصوص بانوان متاهل این است که اگر از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده کنند، می توانند در طول دوره پریود نیز از لیزر موهای زائد بیکینی بهرمند شوند. دقت کنید که این گزینه به طور کلی برای دختران باکره پیشنهاد نمی شود و این افراد باید پروسه درمان با لیزر موهای زائد بیکینی به پس از دوره پریود خود موکول نمایند.

لیزر موهای زائد بیکینی هیچ آسیبی به پوست واژن و بافت های اطراف آن وارد نمی کند. این روش اجازه می دهد که جوانسازی وان و روشن سازی صورت بگیرد. به طور کلی در این روش 75 الی 90 درصد از موهای زائد کمتر می شود به طوری که در هیچ یک از روش های موجود چنین نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

در صورتی که جوش های زیرپوستی در ناحیه تناسلی وجود داشته باشد لیزر موهای زائد بیکینی کمک به رفع آن می کند. در این روش تخریب فولیکول های مو بسیار سریع بوده و موهای جدید روشن و نازک هستند. پوست ناحیه واژن به طور کلی نرم و لطیف می شود و یک روش مقرون به صرفه خواهد بود و می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

 

 

آیا لیزر موهای بیکینی پیش از پریود درد قاعدگی را بیشتر می کند؟

درد قاعدگی ربطی به لیزر و هر مساله مربوط به پوست بیرونی بدن ندارد. درد قاعدگی دلایل مختلفی دارد که البته برخی از آن طبیعی است و بدن درگیر فعل و انفعالات مختلفی است که در بدن برخی از افراد با بدن مشخص شده و بسیار نگران کننده به نظر می رسد و برخی دیگر نیز تحمل بیشتری دارند و این درد را پشت سر می گذارند. به هر صورت وقتی به سراغ لیزر موهای زائد بیکینی پیش از قاعدگی می روید تنها مشکلی که ایجاد میشود، نازک شدن پوست واژن است. نازک شدن پوست واژن سبب می شود که قاعدگی فرد دچار مشکل شود و یا حساسیت به پد بهداشتی صورت بگیرد اما نه به دلیل اثرات لیزر. در واقع بهترین زمان برای لیزر موهای زائد بیکینی پس از قاعدگی است که بدن سختی های خود را کشیده است و به نوعی توان طول موج نور لیزر را دارد.

در بررسی های صورت گرفته در خصوص لیزر موهای زائد بیکینی یک سری شرایط بسیار مهم است و آن هم ارزیابی پوست واژن است. کسانی که پوست نازک تری دارند بهتر است در خصوص انتخاب دستگاه لیزر دقت بیشتری داشته باشند تا حساسیت های پوستی برای این افراد به حداقل برسد.

برای رهایی از حساسیت های پوستی پس از لیزر می توانید از یک سری کرم های نرم کننده و ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست بتواند در بازسازی خود دقت بیشتری داشته باشد. مشخص است که لیزر موهای زائد بیکینی می تواند یکی از روش های قطعی رهایی موهای مزاحم بدن باشد اما بسیار مهم است که بتوانید شرایط لازم در این زمینه را رعایت کنید.

 

 

تاثیر لیزر موهای بیکینی بر بکارت

شایعاتی مبنی بر تاثیر مخرب لیزر موهای زائد بیکینی بر روی بکارت را باور نکنید. این موضوع را با یک مثال ساده شفاف سازی می کنیم. دقت کنید که پرده بکارت در بخش داخلی بدن قرار دارد و رویش مو هرگز تا پرده بکارت ادامه نمی یابد. از سوی دیگر طول موجی که از لیزر موهای زائد بیکینی ساطع می شود عمق تعیین شده ای دارد و هیچ ربطی به اندام های داخلی بدن ندارد. به قول معروف دستش به بخش های داخلی نمی رسد!

حال برخی می گویند که پرده بکارتشان جلوتر از سایر افراد است و از این رو امکان تابش نور لیزر به آن وجود دارد. این تصور نیز اشتباه است دقت کنید که تکنسین لیزر در خصوص خط داخلی بدن ، تنها در محل رویش مو پیش می رود و نیازی به پیش روی بیشتر او نیست.

حال سوال بعد اینکه اگر به اشتباه طول موج نور لیزر به پرده اصابت کند چه خواهد شد؟ هیچ! در واقع شما با نوری سروکار دارید که به پوست بدنتان آسیبی نمی زند و در خصوص پرده بکارت با توجه به جنس مشابه به پوست بدن انسان، طول موج لیزر نمی تواند آسیبی به بافت پوست بزند. دستگاه لیزر به طور کلی به دنبال رنگدانه های تیره مو است و با سایر بافت های بدن هیچ کاری ندارد. این موضوع را باور کنید که استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی برای دختران مجاز است و شایعاتی که در راستای آسیب به بافت داخلی واژن وجود دارد، بهتر است در حد همین شایعه باقی بماند.

 

حال یک سری سوال در خصوص لیزر موهای زائد بیکینی از سوی دختران وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:

آیا می توانم از اپراتور بخواهیم که خط داخلی بدنم را لیزر نکند؟

بله شما می توانید نواحی بیرونی را برای لیزر انتخاب کنید و شیو کردن خط داخلی بدن را خودتان انجام دهید. هیچ اصراری از سوی اپراتور وجود ندارد که همه بخش های بیکینی تحت لیزر قرار بگیرد.

 

آیا پس از لیزر موهای زائد بیکینی بخش داخلی بدن دچار سوزش و خارش نمی شود؟

به هیچ عنوان. چیزی به عنوان خارش پس از لیزر موهای زائد بیکینی وجود ندارد چه برای مناطق وسیع و در دسترس بدن و چه برای بخش هایی که دسترسی به آنها دشوار است. در واقع خارش تنها مربوط به روش های غیر لیزر است. در خصوص سوزش نیز شاید مقداری حساسیت ایجاد شود اما اصلاً غیر قابل تحمل نخواهد بود.

 

 

آیا پس از لیزر موهای زائد بیکینی نباید لباس زیر بپوشم؟

لیزر موهای زائد بیکینی یک روش ایمن و بدون خطر و سختی است. هیچ منعی مبنی بر استفاده از شورت و سایر لباس زیر نخواهید داشت و بهتر است که با این شایعات افکار خود را آشفته نکنید.

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی برای کسانی که به صورت مداوم از تیغ استفاده کرده اند سازگار خواهد بود؟

کسانی که به صورت روتین از تیغ استفاده کرده اند، باعث ایجاد دسته موهای بیشتر بر روی سطح پوست شده اند به طوری که به اصطلاح گفته می شود از هر سوراخ به جای یک مو یک دسته مو بیرون می آید! این افراد در استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی هیچ محدودیتی ندارند اما موضوع از این قرار است که چنین گروهی باید پروسه درمان را طولانی تر کنند تا نتیجه بگیرد. چون ضخامت موهای بیکینی این گروه بیشتر است و از طرفی از نظر تیرگی نیز، با موهای تیره تری روبرو هستند. به هر صورت رها کردن جلسات لیزر موهای زائد بیکینی نمی تواند نتیجه بخش باشد.

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی بعدها در ازدواج مشکلی ایجاد نمی کند؟

دقت کنید که لیزر موهای زائد بیکینی هیچ ربطی به فضای داخلی واژن شما ندارد و این موضوع را هر متخصص زنان و زیبایی می داند. نگرانی از بابت اینکه پرده بکارت شما آسیب دیده یا زخمی می شود از سوی پزشک بی معنی است و پزشک برای ارزیابی بکارت شما بافت داخلی واژن را بررسی می کند، حال می خواهد با موهای زائد باشد و یا بدون موهای زائد.

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی بوی بد واژن را از بین می برد؟

بوی بدن واژن به عوامل مختلفی بستگی دارد اما یکی از عوامل مو عدم رعایت بهداشت به دلیل وجود موهای زائد و یا وجود تعریق است. هدف اصلی از لیزر از بین بردن موهای زائد بدن است و برای رفع بوی بدن استفاده نمی شود اما اگر بدن عاری از هر نوع آلودگی باشد قطعاً از نظر بو نیز بدون مشکل خواهد بود.

 

 

 

تاثیر لیزر موهای زائد بیکینی در نازایی

زمانی که پای لیزر موهای زائد بیکینی به دنیای زیبایی و نظافت باز شد، افراد کمی از آن استقبال کردند. این آمار از سوی تولیدکنندگان این دستگاه کمی عجیب و ناراحت کننده به نظر می رسید اما با یک تحقیق ساده مشخص شد که بانوان نگران نازایی بر اساس لیزر موهای زائد بیکینی هستند و این موضوع سبب شده تا کمی محتاط تر باشند.

اجازه دهید این موضوع را کمی تخصصی تر و علمی تر دنبال کنید. یکی از متخصصین پوست در دانشگاه پزشکی نیویورک تحقیقات دقیق و کاملی در خصوص اثرات لیزر موهای زائد بیکینی انجام داده است و نتیجه به این صورت بوده است که طراحی نور ساطع شده از دستگاه لیزر تنها برای هدف قرار دادن رنگدانه های موجود در فولیکول مو است و میزان نفوذ آن کمتر از یک میلی متر است. بنابراین نه خبری از شتاب زیاد است و نه خبری از طول موج زیاد.

در طراحی دستگاه لیزر اصلا شرایط به شکلی تعریف شده است که هیچ دسترسی به تخمدان ها وجود ندارد، حتی اگر از قوی ترین انرژی لیزر نیز استفاده شود، نهایتاً سطح رویی پوست می سوزد و هیچ ارتباطی به عدم باروری نخواهد داشت.

این ادعا برای همه بانوان اعم از متاهل و مجرد صدق می کند و تفاوتی ندارد. دقت کنید که نازایی پروسه ای سختگیرانه و بسیار وسیع است و طول موج ساده لیزر در وجود یا عدم وجود آن دخالتی ندارد.

لیزر موهای زائد بیکینی تنها بر روی درم (بخشی از پوست) تاثیر می گذارد. این بخش از پوست از نظر آناتومی از رحم و تخمدان و سایر اعضای آناتومیک بدن دور است. حتی به لوله های فالوپ نیز نزدیک نیست و به نوعی هیچ روشی تا به امروز دیده نشده که به واسطه آن نور بتواند به اندام های تولید مثل دسترسی داشته باشد.

عمق نفوذ لیزر به صورتی است که تنها چند میلی متر از سطح پوست پایین تر می کند و ریشه فولیکول مو را هدف قرار می دهد بنابراین جای نگرانی نخواهد بود.

 

آیا لیزر موهای زائد بیکینی برای افرادی که درگیر نازایی هستند، وضعیت را بدتر می کند؟

لیزر موهای زائد بیکینی هیچ ارتباطی به بارداری یا عدم بارداری و یا میزان عملکرد آن ندارد. اینطور که مشخص است برای لیزر موهای زائد بیکینی تنها سطح پوست به عمق یک میلی متر پوشش داده می شود و پروسه نازایی توسط لیزر موهای زائد بیکینی دامن زده نمی شود. طول موج دستگاه لیزر از 800 الی 2000 نانومتر بوده و اندام هایی که در همین عمق قرار دارد را در بر می گیرد. آثار طول موج ساطع شده از نور لیزر نیز به بخش های اطراف اصابت نمی کند. ساختار زیر پوست به صورتی است که تنها نفوذ به عمق مشخصی از آن صورت می گیرد. البته که سیستم تولید مثل در افراد با هم فرق دارد اما لیزر در این زمینه هیچ دخالتی نخواهد داشت.

پالس لیزر در کسری از ثانیه می تواند تعداد زیادی از فولیکول ها را از بین ببرد و این موضوع سبب می شود که بر روی پوست تاثیری نگذارد. مشخص است که برخی از سیستم های لیزر موهای زائد به واسطه دستگاه خنک کننده دینامیکی که دارند برای هر پوستی قابل اجرا هستند. وقتی لایه های بالایی پوست خنک بمانند. عملکرد رفع موهای زائد به طور دقیق دنبال می شود. از یاد نبرید که موقعیت از بین بردن لیزر موهای زائد بیکینی به صورتی دنبال می شود که هر بخش بتواند عملکرد جداگانه ای نسبت به بخش دیگر داشته باشد. در سال های اخیر این موضوع سبب شده تا افراد از شر موهای زائد خود خلاص شوند.

 

 

لیزر موهای زائد بیکینی و سرطان

اشعه ساطع شده از دستگاه لیزر موهای زائد بسیار قدرتمند است به طوری که با هدف از بین بردن ریشه مو به صورت دائم استفاده می شود. این اشعه از طریق بافت مو به فولیکول مو می رسد و پیاز مو را می سوزاند. از سوی دیگر برای اینکه موها به صورت قطعی از بین برود نیاز است که هر چند ماه یکبار این کار صورت بگیرد تا از رویش مجدد پیاز مو جلوگیری شود.

اما یک موضوع این است که آیا لیزر موهای زائد بیکینی سرطان زا است؟ پاسخ به این سوال به صورت نسبی تعیین می شود. یعنی پاسخ هم مثبت است هم منفی اما عجله نکنید!

به طور کلی پاسخ به سرطان زا بودن لیزر موهای زائد بیکینی منفی است. اما یک سری تبصره ها وجود دارد که اگر رعایت نشود قطعاً دردساز می شود.

دقت کنید که لیزر در واقع انرژی موجود در نور لیزر را به صورت سطحی بر روی پوست پخش می کند و وارد عمق نمی شود بنابراین از این نظر مشکل و بیماری ایجاد نمی کند. اما اگر بدن شما دارای خال یا زگیل ویرویسی باشد، استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی سبب پخش آن می شود و در صورتی که نواحی وسیعی از بدن را پوشش دهد قطعاً مشکل ساز خواهد شد و به نوعی پوست درگیر می شود.

کسانی که پوست سوخته دارند، حال این سوختگی بر اساس آفتاب است و یا سولاریوم و یا حتی در اثر اتفاق، اشعه ساطع شده از سوی دستگاه لیزر موهای زائد بیکینی امکان دارد که پوست را درگیر کند و پوست کراتین و پروتئین سالم خود را از دست میدهد و مشکلات پوستی ایجاد می شود که در نهایت سبب می شود پوست به سمت سرطان کشیده شود.

تکرار بیش از اندازه لیزر موهای زائد بیکینی نیز از دیگر مواردی است که احتمال دارد به بیماری های پوستی اعم از سوختگی و پارگی پوست منجر شود. از یاد نبرید که به واسطه لیزر موهای زائد بیکینی شما می تواند دفعات لیزر را از سوی پزشک تعیین کنید و این موضوع امر سلیقه ای تلقی نمی شود.

در یک آمار کلی لیزر موهای زائد بیکینی موجب سرطان نمی شود اما به شرطی که پوست شما سالم باشد، تنظیم دستگاه لیزر به درستی صورت گرفته باشد و جلساتی که برای لیزر موهای زائد بیکینی در نظر گرفته می شود نیز رعایت شده است.

کسانی که دارو مصرف می کنند نیز در استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی باید احتیاط نمایند. برخی از داروها آثاری بسیار مخرب بر روی بدن می گذارند و این موضوع سبب می شود که پوست دیگر توان تحمل شرایط موجود را نداشته باشد.

 

 

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد بیکینی

برای آغاز پروسه درمان با لیزر موهای زائد بیکینی باید یک سری اقدامات را انجام دهید که با هم به صورت لیست بررسی می کنیم:

·         شما اجازه آفتاب گرفتن ندارید:  البته که در راستای لیزر موهای زائد بیکینی موضوع آفتاب گرفتن به طور کلی کنار می رود و بیکینی معمولاً ناحیه ای است که به دور از نور خورشید بوده و دسترسی به آن سخت است.

·         موها باید شیو شده باشد:  در خصوص شیو بودن یا نبودن موهای زائد مربوط به بخش بیکینی در دو روش لیزر برزیلی و خط بیکینی دو نظریه وجود دارد. دقت کنید که در نظریه اول تاکید به شیو کردن موی زائد بوده و در نظریه برای روش برزیلی گفته می شود که مو نباید شیو شود. این نظریه مربوط به پیش از جلسه اول است. در واقع شما پیش از جلسه اوۀ، یعنی در جلسه مشاوره باید با موهای زائد پیش پزشک بروید تا وضعیت موهای زائد بیکینی از نظر حجم و تراکم و جنس و … بررسی شود. اگر این بخش به درستی رعایت نشود، لیزر نتیجه نمی دهد. اما برای آغاز کار با لیزر موهای زائد بیکینی نیاز است که بدن 24 ساعت پیش از روز درمان شیو با تیغ شده باشد.

·         نوع پوست شما باید مشخص شود: این کار توسط پزشک صورت می گیرد نه شما! شما نمی توانید تلفن را بردارید و به پزشک بگویید رنگ پوست کمی روشن تر از فلان بازیگر هالیوودی است! در واقع پوست ناحیه بیکینی به طور طبیعی کمی تیره تر از سایر بخش ها است. حال اگر درگیر تیغ هم بوده باشید قطعاً با تیرگی بیشتری همراه خواهد بود و نوع پوست شما می بایست در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص شود.

·         لوسیون و کرم ها را کنار بگذارید: برخی از بانوان بسیار عادت دارند که از کرم ها و لوسیون های معطر برای بخش واژن خود استفاده کنند. برخی نیز به این موضوع عادت کرده اند. دقت کنید که شما برای آغاز لیزر موهای زائد بیکینی باید بدن خود را با آب شستشو کرده باشید و بدن تمیز و بدون مو داشته باشید. ناحیه واژن شما نباید چرب یا معطر باشد.

·         زمان بندی قاعدگی داشته باشید: اگر دو روز مانده به پریود، بهتر است برای لیزر موهای زائد بیکینی صبر کنید تا این دوره را پشت سر بگذارید. قاعدگی پروسه حساسی برای بدن بانوان است و در صورتی که دیگر یک شرایط جدید شود قطعاً چندان جالب نخواهد بود. از سوی دیگر اشعه ای که از سوی دستگاه به پوست برخورد می کند سبب حساس تر شدن پوست واژن می شود و در نهایت قاعدگی شما سخت تر خواهد شد.

·         اگر باردار هستید با پزشک صادق باشید: کسانی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند، بهتر است برای لیزر موهای زائد بیکینی مراجعه نکنند. شما نمی توانید لیزر موهای زائد بیکینی را آغاز کنید، سپس باردار شوید و بین راه لیزر را متوقف کنید. اگر باردار باشید و به پزشک نگویید باز هم به محض مشخص شدن پروسه درمان با لیزر متوقف می شود و این موضوع سبب می شود که درمان شما بدون نتیجه باقی بماند پس صادق باشید و لیزر موهای زائد بیکینی را به پس از زایمان موکول کنید.

·         لیست داروهای خود را اعلام کنید: هرچه با پزشک صادق تر باشید نتیجه بهتری خواهید گرفت بنابراین از موضوع را از خودتان دریغ نکنید. در صورتی که درگیر بیماری های اعم از دیابت و بیماری های قلبی و پوستی هستید و دارو مصرف میکنید بهتر است به پزشک معالج خود در مورد این قضیه بگویید. در غیر این صورت درمان شما بی نتیجه خواهد بود.

·         بیکینی خود را رصد نکنید:کسی که مسئول لیزر موهای زائد بیکینی است می داند که باید کدام بخش ها را هدف قرار دهد و بهتر است خودتان چندان در این زمینه حساس نباشید. گاه کاوش به واسطه ابزار و دستان در محیط بیکینی باعث ایجاد زخم می شود.

 

 

 

اقدامات حین جلسات لیزر موهای زائد بیکینی

وقتی اولین جلسه از لیزر موهای زائد بیکینی را پشت سر میگذارد، انتظار معجزه در شما جرقه می زند. این موضوع یا از روی عدم اطلاعات درست است و یا درگیر یک سری شایعات هستید. در واقع شما به واسطه لیزر موهای زائد بیکینی باید صبور باشید. تنها کاری که در بین جلسات لیزر باید انجام دهید، این است که زمان دقیق جلسه بعدی را بدانید. گاه پزشک از شما می خواهد که پس از ده الی چهارده روز بدن خود را شیو کنید و باید این کار را به طور دقیق انجام دهید.

پس از یک الی دو جلسه مدام بدن خود را از نظر رویش موی زائد چک نکنید. پروسه درست ریزش مو در زمان دقیق خود صورت می گیرد. سعی کنید به گفته های پزشک توجه کنید.

شما در بین جلسات لیزر موهای زائد بیکینی اجازه سولار و حمام داغ ندارید بنابراین اصراری در این زمینه نداشته باشید.

 

 

 

اقدامات پس از لیزر موهای زائد بیکینی

پس از لیزر موهای زائد بیکینی باید صبور باشید تا نتیجه بگیرید. مثلا بین 3 الی 8 جلسه برای خود برنامه ریزی کنید و پس از آن انتظار داشته باشید. پس از هر جلسه لیزر موهای زائد بیکینی، مقداری مو از ناحیه مورد نظر جدا می شود. این ریزش در هر بخش نسبت به بخش دیگر فرق دارد و بهتر است که دقت ویژه ای برای آن صورت بگیرد. برخی از موها هستند که به راحتی از فولیکول جدا می شوند و سپس ریزش می کنند. اینطور که مشخص است رویکرد رشد موها با هم فرق دارد. هر شخص به واسطه پوست و مویی که دارد می بایست از لیزر موهای زائد بیکینی نتیجه بگیرد.

موضوع مهم دیگر اینکه درمان لیزر موهای زائد بیکینی یک درمان طولانی مدت است. برخی در 4 جلسه نتیجه می گیرند و برخی بیش از 6 جلسه نیاز دارند.

پس از لیزر موهای زائد بیکینی تنها اجازه دارید از تیغ استفاده کنید، آن هم طبق نظر پزشک و نه خودسرانه. همینطور اجازه اپیلاسیون، وکس و … از شما گرفته می شود. دقت کنید که لیزر موهای زائد بیکینی به واسطه موقعیتی که بیکینی دارد گاه تا سه جلسه اول نتیجه ای به همراه ندارد.

موضوع دیگر اینکه افراد برای لیزر موهای زائد بیکینی بهتر حمام داغ و سایر فضای آسیب رسان را کنار بگذارند. این موضوع بسیار مهمی است که سال ها پژوهش را در برگرفته است. لیزر موهای زائد بیکینی یک پروسه همه گیر است. یعنی فرد پس از درمان بین هر جلسه شاهد یک سری تغییرات خواهد بود.

شما در بین جلسات لیزر و پس از آن اجازه خالکوبی و تاتو بر روی پوست خود ندارید. نمی توانید به سراغ مداوم از لوسیون های مختلف استفاده کنید. از سوی دیگر استفاده از دستگاه هایی مانند اپی لیدی و … نیز متوقف می شود و همه این موارد باید به طور دقیق بررسی شده باشد.

پروسه درمان توسط لیزر پروسه ای ارزشمند است. یعنی افراد به واسطه این روش ها می توانند هم بخشی از پوست خود را بازسازی کنند و هم از شر موهای زائد خلاص شوند.

کسانی که درگیر مشکلات هورمونی هستند اغلب از نتایج لیزر موهای زائد بیکینی ناراضی هستند و این موضوع هیچ ربطی به دستگاه و عملکرد نادرست آن ندارد.

پیشنهادی که پس از لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد استفاده از لباس های زیر نخی و غیر جذب است بهتر است که از لباس های گشاد استفاده کنید. از سوی دیگر از لمس برخی از نقاط که لیزر به آن تابیده است خودداری نمایید.

در صورتی که احساس کمی سوزش دارید می توانید از آلوئه ورا استفاده کنید تا پروسه بازسازی بافت های از بین رفته پوست زودتر دنبال شود. آب ولرم برای شستشوی بیکینی گزینه خوبی است.

 

 

 

میزان درد حاصل از لیزر موهای زائد بیکینی

دردی که به واسطه لیزر موهای زائد بیکینی در بدن فرد حس می شود بسیار کمتر از درد اپیلاسیون و وکس است. درد به این صورت است که سوزن بر روی پوست با شدت کم وارد شود یا یک بند پلاستیکی از روی پوست کشیده شود. این درد قابل تحمل است و در جدیدترین دستگاه دایود با کولینگ قوی میزان درد بسیار سرشکن شده است. از سوی دیگر تحمل درد حاصل از لیزر موهای زائد بیکینی بستگی به میزان تحمل شما دارد. در صورتی که درد ایجاد شده زیاد و غیر قابل تحمل به نظر برسد از کرم های بی حسی استفاده می شود.

سیستم های پیشرفته خنک کننده به صورت پالس بر روی سطح پوست پس از هر پالس لیزر ارسال می شود و تنها به صورت باد نبوده و از سیستم پیشرفته تری در آن استفاده شده است که هم سبب می شود درد کمتر شود و هم دمای پوست را متعادل تر می کند.

در صورتی که پوست بخش واژن حساس و نازک تر باشد درد احساس شده بیشتر خواهد بود. بانوانی که پوست بسیار روشنی دارند اغلب می بایست درد ناشی از لیزر موهای زائد بیکینی را بیشتر تحمل کنند و پوست های گندمی در این زمینه کمتر درگیر می شوند.

لیزر موهای زائد بیکینی برای آقایان نیز وجود دارد اما به نسبت بانوان بسیار کمتر است و تحمل درد نیز در بین آقایان بیشتر خواهد بود. دقت کنید که درد ناشی از اپیلاسیون به نسبت لیزر بسیار بیشتر است و این موضوع سبب شده است که استفاده از این ابزار بیشتر صورت بگیرد. موضوع دیگر مربوط به دردی است که در خط بیکینی دیده می شود که نگرانی هایی به دنبال دارد. این درد نیز مانند سایر سطوح بدن بوده و چندان تفاوتی با بخش های دیگر ندارد.

پس از لیزر موهای زائد بیکینی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا بافت بدن شما جمع تر شود و به نوعی منافذ باز پوست کمتر درگیر شود. از یاد نبرید که میزان تحمل درد شما وابسته به نوع درد بررسی می شود. دردی که حاصل می شود در افرادی که موهای ضخیم تر دارند کمی بیشتر است اما این درد هرگز غیر قابل تحمل نبوده و مشکلی ایجاد نمی کند.

 

 

کاندید لیزر موهای زائد بیکینی

بانوان اصلی ترین کاندید لیزر موهای زائد بیکینی هستند. وضعیت بیکینی بانوان از نظر حجم و تراکنش مو بیشتر از آقایان است و این موضوع سبب می شود که بیش از 80 درصد از مراجعه کنندگان لیزر موهای زائد بیکینی بانوان باشند. بانوان از سنین نوجوانی و پس از سن بلوغ می توانند مانند اصلی لیزر موهای زائد بیکینی باشند. دقت کنید که تیپ پوستی در این زمینه بسیار مهم است.

کسانی که تیپ پوستی تیره دارند مثلاً بدنشان از نظر رنگ تیره است اما موهای روشن دارند نمی توانند از لیزر موهای زائد بیکینی نتیجه خوبی بگیرند. این موضوع در بین گروه محدودی از افراد دیده می شود.

حساسیت و پیچیدگی در راستای لیزر موهای زائد بیکینی بسیار مهم است. گروهی که پوست روشن دارند و موهای زائد آنها تیره و ضخیم است و در این زمینه می توانند نتیجه بهتری کسب کنند.

بانوانی که واژن خود را عمل زیبایی کرده اند پیش از آغاز لیزر موهای زائد بیکینی باید از پزشک مربوطه مشاوره های لازم را دریافت نمایند. بانوانی که از نظر سوختگی، بدنشان دچار آسیب است نمی توانند کاندید خوبی برای لیزر موهای زائد بیکینی باشند.

در صورتی که وابستگی به اپیلاسیون دارید نیز در استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی دچار مشکل خواهید شد.

 

 

جلسه اول لیزر موهای زائد بیکینی

مو همان پروتئین مرده بدن است و به نوعی مانند ناخن بخش غیر جاندار بدن را شکل می دهد. بخشی از مو که در پروسه لیزر موهای زائد بیکینی اهمیت زیادی دارد ریشه مو است که به آن فولیکول مو نیز گرفته می شود. در هر دوره زمانی در حدود  20 درصد از فولیکول ها در فاز رشد قرار می گیرند. در این فاز ملانین های موجود در فولیکول ها جمع میشوند و در نهایت شاخه های جدید از مو ایجاد می شود.

ملانین ها همان رنگدانه های تیره هستند که توسط نور لیزر جذب می شوند. حال سوال اینجاست که بلافاصله پس از جلسه اول لیزر موهای زائد بیکینی چه اتفاقی می افتد؟

لیزر مو به وسیله از بین بردن ریشه مو عمل می کند. درمان ریشه مو به صورت لیزر ممکن است در ابتدا تغییر فوری در بدن ایجاد نکند و تها لکه های قرمز بر روی پوست ایجاد می کند. در جلسه اول، مو به مانند گذشته، رویش خواهد داشت و تنها چیزی که احساس می شود اینکه سرد رشد مو کاهش می یابد. در واقع عاملی که باعث می شود مو رشد کند کم کم از بین می برود.

روزهای اول پس از درمان، مو شروع به ریزش می کند و در این شرایط افراد وسوسه می شوند که موهای زائد را بکنند، یا پوست را بخارانند. بهتر است از انجام این کارها خودداری شود. یکی از دلایل خودداری از کندن موها این است که اولاً شما نمی دانید موهای معمولی را می کنید یا موهایی که فولیکول خود را از دست داده اند، در واقع تفاوت بین این دو مو برای شما مشخص نیست. فقط وقت خود را می گذارید و در نهایت نتیجه ای نمی گیرید.

دلیل بعدی اینکه پوست شما پس از درمام لیزر نیاز به بهبود دارد. حتی اگر تصور کنید که ورم های اولیه از بین رفته اند باید هم می بایست بهبود توسط لیزر به درستی دنبال شود تا نتیجه بخش باشد.

برای حداقل 5 روز از خاراندن پوست و فشار دادن آن خودداری کنید.

 

چند روز پس از جلسه اول لیزر موهای زائد بیکینی

وقتی چند روز از جلسه موهای زائد گذشت، افراد ممکن است رشد موهای جدید در محل لیزر ببینند. شاید در ابتدا رشد موهای جدید کمی نگران کننده به نظر برسد اما این موضوع نشان می دهد که لیزر به درستی عمل کرده است.

در زمان درمان توسط لیزر موهای زائد بیکینی همه موها در بالای پوست قرار نداشته و موهایی که پس از چند روز دیده می شود در دوره لیزر در داخل فولیکول بوده اند و در واقع رشد ریشه به میزانی نبوده است که قابل مشاهده باشد. حال موها از سطح پوست خارج شده و شرایط حذف شدن دارند.

اگر بخواهید موها را با دست جدا کنید می بینید هنوز هم موها به چیزی متصل هستند و به طور کلی چنین موهایی می بایست رها شوند و خود به خود بریزند.

تنها 20 درصد از موهای شما در هر دوره از درمان تحت تاثیر قرار می گیرند. برای اینکه به نتیجه ایده آلی دست یابید می بایست جلسات درمان را به طور دقیق کامل کنید. تعداد دقیق جلسات درمانی به نوعی مربوط به نوع پوست فرد و همینطور ناحیه درمان خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی یک روش دائمی است؟

سوالی که بارها پرسیده شده است. دقت کنید نه تنها لیزر موهای زائد بلکه هیچ روشی نمی تواند دائمی و همیشگی محسوب شود. یعنی هیچ روشی وجود ندارد که بگوید دیگر موهای بعد شما رشد نخواهد کرد! اما لیزر موهای زائد بیکینی به نسبت سایر روش ها موثرتر و طولانی مدت تر است. لیزر مو یکی از روش های موثر برای کاهش رشد مجدد موها محسوب می شود. به طوری که تقریباً رشد موها را به حد مناسبی کاهش داده و تضمین می کند که از نظر بالینی مو در طولانی مدت کمتر میل به رشد پیدا می کند. در هر جلسه از درمان با لیزر موهای زائد بیکینی در حدود 20 درصد از رشد مود کاهش می یابد. تعداد جلسات و مدت کل دوره برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

از سوی دیگر چرخه رشد مو در افراد مختلف با هم فرق دارد و یک سری عوامل در آن دخالت دارد. مثلاً بارداری، میزان هورمون های فرد، وراثت و شرایط پزشکی همگی بر روی چرخه رشد مو تاثیر می گذارد.

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد بیکینی متفاوت است اما یکی از روش های کاهش رویش مو قطعی محسوب می شود. کیفیت لیزر، نوع مو و همینطور تعداد مراحل از موارد مهمی هستند که سبب می شود لیزر موهای زائد بیکینی نتیجه بهتری داشته باشد.

روش لیزر موهای زائد بیکینی به صورتی است که با استفاده از انرژی نور متمرکز می شود. در واقع این انرژی سبب می شود که فولیکول های زیر پوست از بین بروند. همه موها در یک چرخه یکسان رشد نمی کنند و با یک جلسه نمی تواند همه موها را پوشش داد. در واقع بسیاری از موها آسیب نمی بینند. برجی از موها پس از درمان رشد می کنند.

برای اینکه همه موهای فرد هدف قرار بگیرد یک سری روش های درمان با لیزر دیده می شود که نیاز به بررسی بیشتر دارد اما در حال حاضر می بایست همه جلسات درمان با لیزر موهای زائد به طور دقیق دنبال شود.

رشد موها پس از درمان با لیزر بر اساس شرایط رشد و فاز رشد مو صورت می گیرد. مشخص است که در این روش پوست و موی هر کس با فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

حال سوال اینجاست که لیزر موهای زائد روش موقتی است یا دائمی؟ پاسخ به این سوال بسیار جالب است. در واقع لیزر موهای زائد با سوزاندن فولیکول های مو سبب می شود که رشد مو متوقف شود. یعنی هدف اصلی از این روش جلوگیری از رویش موهای جدید است. در واقع هرچه مدت زمان بیشتری از این فرایند گذشته باشد می تواند نتیجه بهتری ایجاد کند. از سوی دیگر در این روش یک سری موقعیت وجود دارد که می بایست بررسی شود. مثلاً اگرچه درمان با لیزر موهای زائد تمام می شود اما بارها دیده شده که فرد نیاز به تکرار چند ماهانه خواهد داشت تا بتواند به نتیجه بالای 95 درصد برسد.

 

لیزر موهای زائد با چندین دستگاه

 

یک سری شایعات وجود دارد مبنی بر اینکه اگر لیزر موهای زائد بیکینی را توسط چندین دستگاه مختلف انجام دهیم نتیجه خوبی کسب می کنیم. این تصور اشتباه است. اما نه به این معنی که شما اجازه تعویض دستگاه خود را ندارید. در واقع در پروسه درمان با لیزر موهای زائد آنچه بسیار مهم است اینکه بتوانید یک روال دقیق و درست را پیدا کنید و مسیر را تا انتها طبق همان روال دنبال کنید. دقت کنید که لیزر موهای زائد با چندین دستگاه تنها سبب سردرگمی می شود و پیشنهاد می شود که افراد یک دستگاه مشخص را با توجه به نوع پوست و موی خود انتخاب نموده و همان را دنبال کنند.

این موضوع را با یک مثال بهتر توضیح می دهیم:

مراجعه کننده مدعی بود که موهای زائد بخش بیکینی بدن وی پس از یک دوره 8 جلسه ای بسیار نازک شده است اما تراکم آن زیاد شده و به نوعی حجم آن افزایش یافته است. در چنین شرایطی فرد باید بتواند یک سری شرایط را رعایت نماید. اول اینکه این شخص در ابتدا در انتخاب دستگاه مورد نظر خود دقت نکرده است در واقع دستگاهی با درجه پایین انتخاب شده است و این موضوع سبب شده تا موها از بین نرود و چنین فردی نیاز به تکرار لیزر موهای زائد دارد. از سوی دیگر اگر چنین فردی در بین جلسات لیزر موهای زائد دستگاه خود را تغییر داشته باشد نیز احتمال بروز چنین مشکلی زیاد خواهد بود.

 

 

آیا لیزر موهای زائد به پوست مرغی کمک می کند؟

پوست مرغی یک اصطلاح عامیانه است که برای پوست بدن در نظر گرفته می شود و اغلب کسانی که دوره های اپیلاسیون را طی کرده اند در این این شرایط قرار می گیرند. لیزر موهای زائد سبب می شود که پوست لطیف تر شود و به اصطلاح دیگر پوست مرغی نباشد. دقت کنید که هدف اصلی لیزر برطرف کردن مشکلات پوستی نیست و نباید چنین انتظاری از آن داشته باشید. سعی کنید این موضوع را ارزیابی کنید که ضخامت موی هر فرد به نسبت فرد دیگر متفاوت خواهد بود و این موضوع در خصوص جنس پوست نیز دیده می شود. تراکم و ضخامت مو در هر شخص به نسبت شخص دیپر در پروسه اپیلاسیون خود یکی از دلایل ایجاد پوست مرغی است.

 

 

دوام لیزر موهای زائد

پس از اتمام جلسات لیزر موهای زائد از نظر پزشک به مدت سالی یک الی دو بار نیاز به ترمیم دارید و سپس هر دو سال یکبار این کار صورت می گیرد.

 

اهمیت جلسات ترمیم در لیزر موهای زائد

 

برای لیزر موهای زائد به خصوص ناحیه بیکینی می بایست دقت زیادی در خصوص جلسات پیگیری و درمان داشت تا نتیجه درستی حاصل شود. برای اینکه حداکثر استفاده از لیزر صورت بگیرد نیاز است که اقدامات درمانی به درستی انجام شود. در واقع تعداد دقیق جلسات درمان بر اساس لیزرهای مختلف با هم فرق دارد. بر اساس گزارش های انجام شده، بیشتر افراد بین 4 الی 6 جلسه برای لیزر موهای زائد بیکینی نیاز به تکرار دارند.

پس از هر جلسه نیز کاهش مو تا حدی احساس می شود. تعداد موها پس از جلسه اولیه بین 10 الی 25 درصد کاهش می یابد و این درصد در جلسات بعدی باز هم کمتر می شود.

فولیکول های مو باز هم تولید و احیا می شوند و هر جلسه به صورتی دنبال می شود که فولیکول های بیشتری از بین بروند. به طور کلی موقعیت رشد موها در هر بازه متفاوت است.

” علت بازگشت موهای زائد پس از لیزر چیست؟”

اغلب کسانی که از لیزر موهای زائد استفاده کرده اند می گویند یک الی دو روز پوستشان کمی صورتی می شود و افراد دیگر معتقد هستند که پس از لیزر موهای زائد هیچ میزان قرمزی روی پوست دیده نمی شود. موها در طی 5 الی 14 روز ریزش را آغاز می کند و گاه دیده شده که این ریزش تا هفته ها ادامه دار است پس از دیدن موهای ریخته شده روی لباس زیر خود نگران نشوید. در صورتی که دوست دارید این رویکرد سریع تر صورت بگیرد می توانید در حدود 5 روز پس از لیزر محل مورد نظر را شستشو کنید و موها را شیو کنید. همه موها ممکن است نریزد و فقط موهایی که در مراحل رشد هستند امکان از بین رفتن دارند.

 

آمارهای جالب لیزر موهای زائد

در راستای لیزر موهای زائد به طور کلی کمتر از یک درصد افزایش رشد دیده شده است. طی یک مطالعه خاص که بر اساس اثرات لیزر موهای زائد توسط دستگاه دایود بر روی 489 بیمار انجام شد، مشخص شد که از بین 489 بیمار ، تنها 3 الی 4 مورد از رشد مجدد موهای خود ناراحت بودند. این افراد مشکلات هورمونی خود را برطرف نکرده بودند.

 

چرا مو پس از لیزر باز هم رشد می کند؟

در چرخه رشد مو سه فاز وجود دارد. موهایی که در فاز آناژن هستند مهمترین مورد در راستای لیزر موهای زائد محسوب می شوند. دسته دوم موهایی هستند که در مرحله خفته یا کاتاژن قرار دارند که این موها در پروسه درمان با لیزر بی تاثیر هستند و می بایست منتظر ماند تا مو وارد مرحله آناژن شود. لیزرهای تحتانی سبب می شود که وضعیت فولیکول مو غیر فعال شود اما از بین رفتن فولیکول مو دیده نمی شود.

لیزری که در طول درمان استفاده می شود، یک پرتو از نور کم انرژی است که روی فولیکول های موهای زیر پوست متمرکز هستند. در واقع این انرژی توسط ملانین مو جذب می شود و سبب می شود که فولیکول مو سوزانده شود و در نهایت ساختار مو از بین می رود.

از آنجایی که چرخه مو در هرکس با فرد دیگر فرق دارد رشد مو پس از لیزر موهای زائد امر طبیعی محسوب می شود.

 

 

 

سوالات پر تکرار لیزر موهای زائد بیکینی

شرایط اصلاح پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد بیکینی وجود دارد؟

شما در حد فاصل جلسات حذب موهای زائد، نیازی به اصلاح نخواهید داشت. در صورتی که فکر می کنید علاقه ای به دیدن حتی یک مو بر روی سطح پوست خود ندارید، می توانید اصلاح توسط تیغ داشته باشید و فقط تیغ در این زمینه برای شما مناسب است. برای اصلاح پس از جلسه اول ده روز صبر کنید. بین اصلاح و جلسه بعد لیزر موهای بیکینی باید حداقل 24 ساعت فاصله باشد. اصلاح توسط اپیلاسیون و وکس و … مجاز نخواهد بود.

 

آیا پس از لیزر موهای زائد بیکینی اجازه کار با مو و موچین وجود دارد؟

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از لیزر موهای بیکینی دریافت کنید باید بین 4 الی 6 جلسه پروسه لیزر را ادامه دهید. در چنین شرایطی اجازه بند کردن، موم انداختن و سایر روش های مشابه را ندارید. در واقع این روش ها سبب می شود که ریشه مو از بین برود یعنی دقیقاً همان بخشی که لیزر به آن نیاز دارد. برای برداشتن موها ترجیحاً از شیو استفاده کنید.

 

چه مدت پس از جلسه اول لیزر ریزش موهای زائد آغاز می شود؟

معمولاً مقداری مو پس از هر جلسه درمانی می ریزد اما زمان بندی آن در بدن هر شخص نسبت به شخص دیگر فرق دارد. در صورتی که موها در فاز رشد قرار گرفته باشند، به طور دائم حذف می شوند.

 

زمان حمام رفتن پس از لیزر موهای بیکینی به چه صورت است؟

اجازه حمام پس از جلسه اول لیزر موهای بیکینی وجود دارد اما بهتر است که از آب سرد استفاده شود و همینطور استفاده از شامپو بدن معطر و صابون های مشابه نیز پرهیز شود. در هفته اول و پس از جلسات درمان نیز اجازه خواهید داشت که از آب ولرم استفاده کنید. محصولات معطر احتمال بروز حساسیت در بدن را بیشتر می کنند و بهتر است در طول پروسه درمان با لیزر موهای بیکینی از آن استفاده نشود.

 

چه زمانی پس از اولین جلسه اجازه ورزش وجود دارد؟

تا 24 ساعت پس از لیزر موهای بیکینی هر فعالیتی که سبب تعریق شود، نباید انجام شود. به هر صورت نیاز است که به پوست زمان استراحت داده شود و از التهاب پوست نیز تا حد زیادی کاسته شود. در واقع خنک نگه داشته بخشی که لیزر شده است سبب می شود که میزان حساسیت ها کمتر شود.

 

استفاده از اسپری های برنزه پس از لیزر موهای زائد بیکینی چقدر مجاز است؟

اجازه برنزه کردن چه به صورت طبیعی و چه صورت مصنوعی در حد فاصل جلسات لیزر موهای بیکینی وجود ندارد. همینطور اجازه فعالیت زیاد در زیر نور آفتاب را نخواهید داشت. این اقدامات سبب می شود که رنگدانه ها در نواحی درمان جمع شوند و به نوعی فرایند درمان مختل شود. در صورتی که شرایط کاری و زندگی شما ایجاب می کند که در زیر نور خورشید فعالیت داشته باشید می بایست از ضد آفتاب های که SPF 30 یا بیشتر دارند استفاده کنید. همینطور مصرف لوسیون ها و اسپری های برنزه کننده نیز سبب می شود که پوست شما درگیر شود و ساختار رنگ طبیعی پوست تغییر کند.

 

میزان درد پس از جلسه لیزر موهای زائد بیکینی چقدر است؟

آنچه که بیمار در طول جلسه لیزر موهای زائد بیکینی احساس می کند، سوزن سوزن شده است که به نوعی طبیعی و قابل تحمل است. اپلیکاتورهای مدرن لیزر، از جدیدترین سیستم کولینگ استفاده می کنند که حس ناخوشایند را به حداقل می رساند و در نهایت در زمان درمان از پوست محافظت از پوست صورت می گیرد به طوری که حس سوزش از فرد گرفته می شود. از سوی دیگر برخی از افراد پس از لیزر ممکن است که درگیر لیزر و خارش و قرمزی شوند و یان بدن دچار ورم شود. این مشکلات اغلب خفیف بوده و در مدت کوتاهی از بین می رود.

 

نتایج لیزر موهای زائد بیکینی چه زمانی رویت می شود؟

اولین نتایج لیزر موهای زائد بیکینی معمولاً پس از جلسه اول رویت می شود. در واقع رشد مو در این جلسه کاهش می یابد و یا موها باریک تر و ضعیف تر می شود. در واقع پوست فرد نرم تر می شود و منافذ باز پوست نیز کمتر مشاهده می شود. در صورتی که پیگیری های لازم در این راستا صورت نگیرد احتمال اینکه نتایج راضی کننده نباشد بسیار زیاد است. در هر صورت لیزر موهای بیکینی می بایست بر اساس تعداد جلسات مورد نظر ارزیابی شود و نتیجه آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

 

لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا با جدیدترین تکنولوژی 2020

فهرست مقاله

لیزر موهای زائد پا

به پاهای خود دست که می کشید، زبری آن شما را اذیت می کند! نظافت و پاکیزگی بخش مهمی از زندگی هر شخص محسوب می شود و اولویت زیادی دارد. هر فرد در طول زندگی خود می بایست زمان زیادی برای رفع موهای زائد در نظر بگیرد به خصوص موهای زائد پا! ما در مرکز لیزرساوه به شما کمک می کنیم به آسانی از شر موهای زائد خلاص شوید . با ما در پیج اینستاگرام لیزر ساوه همراه باشید تا از پیشنهاد های ویژه ما بهره مند شوید .

لیزر موهای زائد پا یکی از روش های دائمی و تاثیرگذار است که می تواند نظافت و زیبایی را به همه افراد ببخشد. خانم بیشتر از آقایان به دنبال پوستی لطیف و تمیز هستند و از این رو نیاز است که موقعیت پوست هر شخص نسبت به شخص دیگر ارزیابی شود. صفر تا صد لیزر موهای زائد پا با جدیدترین تکنیک در این مقاله گنجانده شده است.

 

 

لیزر موهای زائد پا در یک نگاه

لیزر موهای زائد پا از طریق دستگاه صورت می گیرد، به طوری که دستگاه نور مورد نظر را بر روی سطح پوست می تاباند و به فولیکول و رنگدانه های مو آسیب می زند و به نوعی سبب می شود که رشد مو قطع شود. لیزر موهای زائد پا یک روش کاملاً استاندارد است و هیچ عوارضی در بر ندارد. از سوی دیگر وقتی از لیزر استفاده شود، مو تیغ تیغ نمی شود، زبر نمی شود و پوست بدن سیاه نخواهد شد. از کشیدگی پوست جلوگیری می شود و نیازی به شیو کردن هر روزه نخواهد بود. وقتی از لیزر موهای زائد پا استفاده می شود، رشد مو به صورت قطعی متوقف می شود و پا همیشه صاف و عاری از مو خواهد شد.

افرادی که موهای سیاه با پوست سفید دارند زودتر از سایر افراد نتیجه می گیرند و خوشبختانه دستگاه های پیشرفته ای عرضه شده است که این رویکرد را با قدرت بیشتر دنبال می کنند. کسانی که بور هستند اما موهای تیره دارند نیز به نتیجه بیش از 90 درصد خواهند رسید.

این روش بدون درد و عارضه بوده و همه افراد مهم دنیا به سراغ آن می روند.

در لیزر موهای زائد پا، پالس های نور لیزر دقیقاً فولیکول های مو را هدف قرار می دهند و سبب از بین بردن آن می شوند. این روشی است که از دهه 1990 توانست در دنیا به شهرت برسد. دقت کنید که این روش در صورت تکرار در فاصله زمانی مناسب به نتیجه دلخواه خود خواهد رسید در غیر این صورت نمی توان انتظار صد در صد از آن داشت.

لیزر موهای زائد پا توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید قرار گرفته است و یک روش درمانی بسیار خوب است مشخص است که این روش می تواند برای آقایان و خانم ها در طیف طول موج مختلف ارزیابی و اجرا شود.

 

جلسات یک تا هشت لیزر موهای زائد پا

جلسه اول لیزر موهای زائد پا به این صورت است که موها پس از گذشت 7 الی 14 روز شروع به ریزش می کنند، یعنی دیده می شوند. این موها همان سلول های پیر یا مرده هستند که بدن قصد دارد از شر آنها خلاص شود.

جلسه دوم به صورتی است که موها خیلی کندتر از قبل رشد می کنند و به نوعی بیمار متوجه می شود که یک اتفاق جدید برای رویش موی زائد فرد صورت گرفته است.

جلسه سوم به صورتی است که موها نازک تر و سبکتر می شود در واقع این پروسه مربوط به رشد دوباره مو است و بخش مهمی را به خود اختصاص می دهد.

جلسه چهارم مربوط به هفته ششم بوده و در این بخش تنها یک بار نیاز به شیو کردن دارید در این جلسه بسیار مهم است که بتوانید شیو را در جهت رویش مو انجام دهید.

جلسه پنجم که با جلسه چهارم فاصله بیشتری دارد، سبب نرمی و لطافت پوست بدن شما می شود و فولیکول هی مو به حداقل می رسد.

جلسه ششم مربوط به موهایی است که در وضعیت رشد قرار گرفته اند و در این بخش شیو کردن به حداقل می رسد.

 

جلسه هفتم به فاصله بسیار بیشتر به نسبت جلسات اول صورت می گیرد و از جلسه هشت به بعد تشخیص درمانگر است که پروسه لیزر موهای زائد پا ادامه یابد یا خیر.

 

بهترین نتیجه لیزر موهای زائد پا مربوط به جلسات 8 الی 12 صورت می گیرد البته این موضوع به دلیل بافت ضخیم موهای پا بوده و به نوعی برای سایر بخش های بدن در نظر گرفته نمی شود. زمان درمان اغلب از 15 دقیقه آغاز می شود و نیاز است که متخصص لیزر این مسئولیت را به عهده بگیرد. برای لیزر موهای زائد پا تایم استراحت 24 ساعت پس از درمان در نظر گرفته می شود.

 

مزایای لیزر موهای زائد پا

کسانی که عادت دارند، موهای زائد پای خود را سریعاً شیو کنند، می دانند که حمام رفتن در چنین شرایطی چقدر نیاز به زمان دارد و به نوعی دردسر زیادی به همراه دارد. با لیزر موهای زائد پا به سادگی می توانید حس کنید چقدر سبک شده اید و پوست لطیف و نرمی دارید. از سوی دیگر لیزر موهای زائد پا بسیار بی خطر و موثر است و طی چند جلسه درمان، می تواند در کوتاهترین زمان نتایج خوبی داشته باشد.

1-      این روش دقیق و سریع است و به نسبت سایر روش های موجود نتیجه سریع تری به همراه دارد.

2-      موهای زائد بین 3 الی 7 جلسه بر اساس پوست و نوع مو از بین می رود.

3-      نرمی و لطافت پا چند برابر می شود و به نوعی پا در وضعیت خوبی قرار می گیرد.

4-      نیاز به هزینه برای اصلاح و اپیلاسیون نخواهد بود.

5-      درد آن نسبت به سایر روش ها کمتر است و به نوعی روش مناسب با هر سطح دردی تلقی می شود.

6-      این روش دوره نقاهت ندارد و به نوعی اجازه می دهد به سرعت به جای روزانه خود باز گردید و از این نظر برای آقایان بسیار مناسب است.

7-      اجرای لیزر موهای زائد پا بر روی همه پوست ها به جز پوست های بسیار تیره و برنز نتیجه بخش است اما نکته مهم اینکه بر روی موهای بلوند و قرمز به اندازه موهای تیره تاثیر ندارد.

8-      دستگاه به صورتی طراحی شده است که می تواند نواحی بزرگتر را درمان کند.

9-      به طور کلی اجازه می دهد که موهای زائد بخش های حساس نیز از بین برود، جایی که تیغ و اپیلاسیون از ورود به آن ناتوان است.

10-  لیزر موهای زائد پا یک روش ایمن و بدون انتقال باکتری محسوب می شود.

 

یک نکته مهم دیگر در خصوص لیزر موهای زائد پا این که در این روش، موهای زائد مرده بیرون کشیده می شود و به نوعی ریزش می کند و ریشه آنها کم کم سست می شود. خوشبختانه در سال های اخیر لیزر موهای زائد پا به واسطه دستگاه توانسته به نتیجه خوبی برسد.

 

عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد پا

انتخاب پرتو نور: کار با دستگاه لیزر موهای زائد پا می بایست توسط متخصص پوست و بر اساس نوع پوست و نوع موی زائد انجام شود. متخصص پوست یک پرتو نور مناسب از دستگاه لیزر را با انرژی زیاد و البته تنظیم شده بر روی پا متمرکز می کند. در این فرآیند، هرچه تراکم موی روی پوست بیشتر باشد و به نوعی پوست وسیع تر باشد، زمان انجام لیزر موهای زائد پا بیشتر می شود. اینطور که بررسی ها نشان داده است، درمان لیزر پا بین 1 ساعت الی 80 دقیقه طول می کشد.

تخریب فولیکول: در عملکرد لیزر موهای زائد پا نیاز به نور متمرکز شده است به طوری که فولیکول های مو را تحت تاثیر بگذارد. فولیکول ها در واقع حفره های کوچک روی پوست هستند که مو از آنها خارج شده یا می روید. فولیکول های مو در واقع انرژی ساطع شده بر روی رنگدانه های ملانین مو را جذب می کند و عملیات تخریب مو صورت می گیرد. برخی از افراد معتقد هستند که وقتی به سراغ لیزر موهای زائد پا می روند، انگاری کشی روی پوست کشیده می شود یا سوزشی ایجاد می شود که در حد آفتاب سوختگی است. در واقع وقتی مو در اثر انرژی ساطع شده از لیزر تخریب می شود، بوی گوگرد مانندی احساس می شود که البته غلیظ و غیر قابل تحمل نیست.

فاز سوم لیزر موی زائد پا: همانطور که در دو بخش قبل گفته شد، در فرآیند لیزر در ابتدا ریشه زیر پوست از بین می رود و پس از آن مو به صورت کامل از جای خود کنده می شود. در این بخش نیاز است که منافذ پوست بسته شوند و به نوعی پوستی صاف و یک دست باقی می ماند. وقتی لیزر موهای زائد پا را آغاز کنید که دیگر با اپیلاسیون خداحافظی کرده باشید در غیر این صورت دچار مشکل خواهید شد و عملکرد خوبی برای شما وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر در این فاز پوست تراکم بهتری پیدا کرده و دیگر کشیده یا شل نخواهد بود.

 

لیزر دایود یکی از دستگاه های ارزشمند در راستای لیزر موهای زائد پا است که با جدیدترین قدرت ارسال طول موج خود توانسته شهرت زیادی داشته باشد. بلندی این طول موج به صورت عمیق تر وارد پوست می شود. این دستگاه ایمن تر از لیزر با طول موج کوتاه تر است. احتمال جذب این لیزر به واسطه طول موج بلندتر توسط رنگدانه های ملانین بیشتر بوده و میتواند نتایج خوبی از خود به جا بگذارد.

 

 

 

لیزر موهای زائد پا توسط چه کسی صورت می گیرد؟

کسانی می توانند از دستگاه لیزر موهای زائد پا استفاده کنند که:

اولاً متخصص پوست باشند: یعنی انواع پوست را بر حسب تیپ و رنگ و نوع مو بشناسند و موهای روی پوست را بر اساس موقعیتی که دارند دسته بندی کنند.

ثانیاً آموزش کار با دستگاه را پشت سر گذاشته باشند:  یعنی اگر شما متخصص پوست هستید و یا به متخصص پوستی مراجعه کنید که کار با دستگاه لیزر را به صورت سلیقه ای در پیش میگیرد، نتیجه نخواهید گرفت. حتی اگر بهترین متخصص پوست را انتخاب کنید و گرانترین و لوکس ترین دستگاه روز دنیا را در نظر داشته باشید باز هم اگر تنظیم دستگاه به درستی صورت نگیرد دچار مشکل می شوید و بهتر است که این موضوع را به صورت دقیق و حرفه ای ارزیابی کنید.

در آخر دقت شود که مجوز پزشکی برای کار با دستگاه لیزر موهای زائد پا نیاز است. بسیاری از دستگاه ها از سوی سازمان  پزشکی ایران تایید نمی شوند، بنابراین نیاز است که پزشکانی به سراغ این کار بروند که پروسه مجوز پزشکی را طی کرده و نتیجه مطلوب گرفته اند.

پزشک متخصص می بایست قبل از آغاز جلسه لیزر، یک سری دستور العملی های لازم را به شما اعلام کند. در این زمینه اثربخشی لیزر بیشتر می شود و به نوعی خطر بروز عوارض جانبی کمتر خواهد شد.

مثلاً باید بدانید که لیزر موهای زائد پا بر روی پاهایی که برنزه هستند انجام نمی شود.

افراد حق ندارند پوست پای خود را تحریک کنند.

استفاده از اپیلاسیون یا موچین پیش از لیزر موهای زائد پا مشکلساز خواهد بود.

آسپرین یکی از داروهایی است که پیش از لیزر موهای زائد پا نباید مصرف شود.

افرادی که درگیر بیماری های عفونتی هستند بهتر است بدانند که این روش برایشان مشکل ساز شده و بهتر است در ابتدا بیماری خود را برطرف سازند و سپس به سراغ لیزر موهای زائد پا بروند.

 

 

آیا لیزر موهای زائد پا برای انگشتان مناسب است؟

بر روی انگشتان پا، مو میروید، این موضوع در بین آقایان بیشتر از بانوان دیده می شود و بسیار ناراحت کننده است. یکی از مزایای لیزر موهای زائد پا این است که شامل همه قسمت های پا اعم از انگشت، ساق، ران، کشاله ران و … می شود و می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

اما یک نکته در این بین وجود دارد. بسیاری از افراد هستند که موی روی انگشتان پای آنها روشن است در صورتی که موی زائد روی کشاله ران و ساق اغلب تیره است. این افراد بهتر است برای بخش انگشت از روش های غیر از لیزر استفاده کنند. موهای نازک و روشن در عملیات لیزر نتیجه خوبی نخواهند گرفت و به طور کلی اثربخشی آن بسیار کم می شود.

شات هایی که برای لیزر موهای زائد انگشتان پا صورت می گیرد می بایست در وسعت کوچکتر باشد تا بتواند همه بخش های پا را پوشش دهد. در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می شود و نتیجه بخش نخواهد بود. از سوی دیگر از وسعت شات ها زیاد باشد احتمال سوختن انگشتان وجود دارد. برای انگشتان کوچک نیاز است که دقت بیشتری در نظر گرفته شود و از نظر زمانی نیز نیاز به حوصله و زمان بیشتری است.

 

الزام جلسه مشاوره لیزر موهای زائد پا

وقتی به فکر لیزر موهای زائد پا باشید، یک جلسه به عنوان جلسه مشاوره وجود دارد که در این جلسه پزشک بررسی می کند که پوست شما چقدر برای این کار مناسب است. در واقع وضعیت پوست شما به واسطه بافت بیرونی و داخلی، نوع موی زائد، جهت رویش مو و تراکم مو بررسی می شود. در جلسه مشاوره بررسی می شود که آیا تیپ رنگی پوست شما برای استفاده از لیزر موهای زائد پا می تواند تاثیرگذار باشد یا خیر. بررسی صورت می گیرد که آیا مو در جهت درست خود می روید یا ریشه ها به صورت نا منظم رشد و تکثیر می کنند.

ارزیابی های لازم در خصوص لیزر موهای زائد پا صورت می گیرد و بررسی می شود که آیا پوست به این روش حساسیت دارد یا نه. مثلاً پچ تست به صورتی است که نحوه کار لیزر را دنبال می کند و سبب می شود که پوست از نظر حساسیت برری شود.

برخی از انواع پوست هستند که نسبت به حرارت نور لیزر حساسیت دارند یا نسبت به کریوژنی که در دستگاه خنک کننده وجود دارد بسیار حساس هستند و پوست دچار التهاب و خارش می شود.

از سوی دیگر در جلسه مشاوره ارزیابی صورت می گیرد که نوع پوست بیمار کدان است. رنگ مو به چه اندازه پذیرای لیزر است. سبک زندگی بیمار و سوابق پزشکی که از سوی او اعلام می شود، مورد بررسی قرار می گیرد. داروهای مصرفی بیمار دنبال می شود. مشخص است که پس از پایان جلسه مشاوره نیاز است که ارزیابی های لازم صورت بگیرد به نحوی که عملکرد و شرایط لیزر بررسی شود. به هر صورت درمان در این زمینه نیاز به مشاوره های لازم دارد.

 

پالس اسپری خنک کننده لیزر موی زائد پا

کسانی که برای لیزر موهای زائد پا مراجعه می کنند در ابتدا در جلسه درمانی باید از عینک ایمنی استفاده کنند. فرقی نمی کند که شما دست و پای خود را لیزر می کنید یا پوست صورت، به هر صورت نیاز است که چشمان شما در برابر نور لیزر محافظت شود. فردی که به عنوان درمانگر فعالیت می کند نیاز به یگ پروب دستی کوچک دارد تا نور لیزر را به قسمت های مختلف هدایت کند. به هر صورت قبل و بعد از هر پالس لیزر نیاز به پالس های کوتاه اسپری خنک کننده است. این پالس ها برای هر بخش از بدن با بخش دیگر فرق دارد. برخی از پوستها بسیار حساس هستند نیاز است که از اسپری های خنک کننده قوی تر و در زمان بیشتر استفاده شود و برخی دیگر از پوست ها به واسطه نازکی که دارند از پالس های کوتاه ترین استفاده می کنند. پا معمولاً گسترده است و زمانی که برای انجام لیزر صورت می گیرد از چند دقیقه تا یک ساعت و گاه بیشتر است. اگر تراکم موهای زائد پا زیاد باشد نیاز است که هم تعداد پالس های لیزر بیشتر شود و هم از سیستم خنک کننده قوی تری استفاده شود.

به هر صورت در کمترین حالت می توانید در حدود 30 دقیقه لیزر موهای زائد پا خود را به پایان برسانید.

آقایان معمولاً از درد لیزر موهای زائد پا نگران هستند. در واقع به دلیل قطر زیاد ریشه موهای زائد پا، این مشکل ایجاد می شود که بخشی از ناحیه پا درگیر درد شود و استفاده از پالس اسپری خنک کننده برای کاهش این درد است. در واقع اقایان این نظر را دارند که یک باند پلاستیکی بر روی پوست کشیده می شود. دستگاه دایود با کولینگ قدرتمندی که دارد می تواند این مشکل را به حداقل برساند.

 

 

تعداد جلسات لیزر موهای زائد پا برای آقایان

شرایط پوست بیمار و وسعت پا دو عامل مهم در تعیین جلسات لازم برای لیزر موهای زائد پا محسوب می شود. به هر صورت اکثر افرادی که برای رفع موهای زائد پا اقدام می کنند حداقل 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز خواهند داشت. اینطور که مشخص است این فرآیند زمانی موثر است که سبب می شود فولیکول های مو در وضعیت رشد قرار بگیرد و به نوعی فاز فعال رشد دیده شود. برخی از افراد در کمتر از 8 جلسه نیز نتیجه گرفته اند و برخی دیگر معتقد هستند که باید بیش از 8 جلسه زمان در نظر گرفته شود تا نتیجه دلخواه صورت بگیرد.

یک سری مسائل مهم پیش از لیزر موهای زائد پا وجود دارد که می بایست بررسی شود. فرد باید 2 هفته قبل از درمان، به سراغ اپیلاسیون، الکترولیز کردن و یا کرم های موبر نرود. از سوی دیگر اگر سابقه خال های وسیع و خطرناک بر روی پوست پا است در ابتدا باید فکری به حال آن شود. برخی از خال ها حالت ویروسی دارند و برخی دیگر نیز به صورت تبخال ظاهر می شوند. از سوی دیگر موهای پا باید تراشیده شوند و پوست در وضعت تمیز و خشک قرار بگیرد. اجازه استفاده از مواد آرایشی و کرم و روغن نیز برای پوست وجود نخواهد داشت.

پس از لیزر فرد نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد و همینطور بهتر است که پاک کننده های ساینده پوست را نیز کنار بگذارد زیرا پوست بسیار نازک شده است و به نوعی خراشیده می شود. از سوی دیگر یک روش برای کوتاه کردن موهای زائد این است که به مدت ده روز پس از لیزر موهای زائد پا، از تیغ استفاده شود. این موضوع توسط پزشک تعیین می شود.

رشد مو در چهار مرحله صورت می گیرد و به نوعی بسیار مهم است که هر یک از مراحل به درستی ارزیابی شود. اولین مرحله مربوط به آناژن اولیه است که در این مرحله در واقع رشد موهای اولیه صورت می گیرد. مرحله دو آناژن است که مرحله فعال رشد مو بوده که توانسته موقعیت بهتری برای هر بخش ایجاد نماید. مرحله سوم کاتاژن در واقع مربوط به شرایط رگرسیون است و در نهایت مرحله چهارم که تلوژن نامیده می شود که مربوط به مرحله استراحت است.

وقتی صحبت از لیزر موهای زائد پا می شود، یعنی قرار است فقط روی مرحله آناژن تاثیر گذاشته شود. مرحله فعال که رشد مو در آن صورت می گیرد. اینطور که مشخص است در هر جلسه در حدود 25 درصد از حجم موهای تحت درمان، از بین می روند بنابراین 6 الی 8 جلسه زمان نیاز است تا نتیجه صد در صد صورت بگیرد. یک سری جلسات اضافی نیز وجود دارد که برای از بین بردن کامل موها بوده و برای اینکه بخش های جامانده مورد درمان قرار بگیرد که معمولاً هر 6 ماه تا یک سال صورت می گیرد.

 

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد پا

استفاده از کرم ضد آفتاب SPF30: پوستی که قرار است به واسطه لیزر تحت درمان قرار بگیرد نباید قبل و پس از لیزر تحت تاثیر نور خورشید قرار بگیرد بنابراین استفاده از کرم های ضد آفتاب با درجه SPF 30 یا بالاتر توصیه می شود به خصوص پس از انجام لیزر، تا پوست بدن در برابر نور غیر استاندارد محافظت شود.

از سوی دیگر پزشکان همیشه توصیه می کنند که 2 الی 3 روز پس از لیزر از آلوئه ورا استفاده کنید. در واقع این گیاه خاصیت ضد التهاب دارد به خصوص برای نواحی پا که می تواند سبب سفت شدن پوست پا شده و نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. مشخص است که 5 الی 14 روز پس از درمان، موهای پا شروع به ریزش خواهند کرد.

ریزش موهای پا نباید با رشد موهای جدید اشتباه گرفته شود، در واقع موهای پیر پا از ساقه مو خارج می شوند. این رویکرد سبب می شود که برای از بین بردن مو از تیغ استفاده شود یعنی موهای اضافه ای که قرار است ریزش کنند به واسطه تیغ یا اکسفولیت ریزش می کنند.

موهایی که وارد مرحله رشد فعال شده اند و تحت تاثیر لیزر هستند به طور کلی دیگر رشد نمی کنند. در واقع زمانی که یک فولیکول مو آسیب ببیند دیگر نمی تواند رشد کند. دقت شود که تکرار لیزر موهای زائد پا هر 6 ماه تا یک سال می تواند پروسه درمان را دقیق تر دنبال نماید.

 

عوارض جانبی لیزر موهای زائد پا در مردان

در خصوص عوارض جانبی، احتمال بسیار کم است اما نمی توان گفت که یک روش به هیچ وجه درگیر عوارض جانبی نخواهد بود. در واقع یکی از عوارضی که بر اساس لیزر موهای زائد پا صورت می گیرد پورپورا است. پورپورا در واقع به کبودی ناشی از حرارت لیزر گفته می شود به طوری که برای پای مردان این موضوع بیشتر دیده می شود. پوست سرخ می شود و گاه دچار تاول های ریز می شود. از سوی دیگر امکان اینکه رنگدانه ها بیشتر شود نیز وجود دارد. ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته تا حدی متورم می شود. البته این عوارض چند روز بیشتر طول نمی کند.

مشخص است که احتمال بروز عوارض جانبی به صورت اسکارهای طولانی که به صورت جای زخم هستند به ندرت دیده می شود. در ارزیابی های صورت گرفته مشخص است که لیزر موهای زائد پا سبب می شود که پوست در وضعیت خاصی قرار بگیرد و شاید این موضوع مشکل ساز شود. مثلاً کسانی که پس از لیزر موهای زائد پا از شلوارهای چسبان استفاده می کنند نتیجه خوبی نخواهند گرفت. افرادی که اقدامات لازم در این زمینه را دنبال نمی کنند اغلب دچار مشکل می شوند و بهتر است که به پوست اجازه نفس کشیدن داده شود. سوختگی بیش از حد در خصوص لیزر موهای زائد پا به ندرت دیده می شود مگر اینکه پوست پا با عفونت همراه بوده و پس از اقدام برای لیزر، درمان صورت نگرفته باشد.

 

لزوم انتخاب یک کلینیک زیبایی خوب برای لیزر موهای زائد پا

برای لیزر موهای زائد پا بهتر است در انتخاب کلینیک دقت شود. در واقع هر چقدر هم که نکات قبل و بعد از لیزر بررسی شود، انتخاب یک کلینیک خوب برای لیزر می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

یکی از موارد بسیار مهم در این راستا، استفاده از دستگاه های پیشرفته لیزر است. دستگاهی که هم به روز باشد و هم بتوان نیازهای هر فرد را پوشش دهد. آپشن بندی دستگاه به درستی صورت بگیرد و به نوعی سبب شود که موهای زائد بدن به طور دقیق شناسایی شود.

نکات بهداشتی از دیگر بخش های مهم برای لیزر موهای زائد پا محسوب می شود. در صورتی که در یک کلینیکی از بهترین تجهیزات استفاده می شود اما استانداردهای بهداشتی رعایت نمی شود، قطعاً مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد و بیماری های عفونی یا باکتریایی دیده می شود که بسیار مشکل ساز است. بدانید که شما به واسطه انتخاب یک کلینیک خوب برای لیزر موهای زائد پا می توانید با خاطر جمع به نتیجه مطلوب دست یابید.

از سوی دیگر جامعیت کلینیک بسیار مهم است. در واقع اگر یک پزشک از نظر برخی از بیماران بسیار خوب باشد اما از نظر سایر موارد گزینه خوبی نباشد، یعنی جامعیت ندارد.

هزینه ها باید شفاف سازی شود و کم و زیاد کردن هزینه ها اغلب دردسرساز می شود. اینطور که مشخص است بسیاری از کلینیک ها هستند که به واسطه موقعیت منطقه ای که دارند دسته بندی می شود.

 

 

ویژگی دستگاه لیزر موی زائد استاندارد

یکی از ویژگی های مهم که برای دستگاه لیزر موهای زائد پا وجود دارد تنظیم عرض پالس است. در واقع پالس ها باید قابلیت تغییر وضعیت داشته باشند. پالس های قابل تنظیم هر یک به واسطه موقعیتی که بر روی بدن ایجاد می کنند باید با سایر بخش ها متفاوت باشد.

از تکنولوژی های روز دنیا می بایست در دستگاه لیزر موهای زائد پا استفاده شود. مشخص است که این دستگاه ها به واسطه قطعه بندی که دارند، ارزیابی می شوند. برخی از دستگاه ها هستند که از آپشن های قدیمی در آنها استفاده شده است و برخی از دیگر به واسطه نوع درجه بندی که دارند، ارزیابی می شوند.

سرعت عملکرد بالا از دیگر ویژگی های مهم یک دستگاه لیزر موهای زائد پا بسیار خوب محسوب می شود. در واقع سرعت به کار رفته برای دستگاه باید به صورتی باشد که روی پوست های مختلف اجرا شود.

تاثیرگذاری های مطلوب روی هر بخش از پوست می تواند نتیجه دلخواهی ایجاد نماید. دستگاه باید به صورتی طراحی شده باشد که فرد پس از درمان نیاز به استراحت یا دوره های حفاظت از پوست نداشته باشد.

از سوی دیگر طول موج تعیین شده برای دستگاه می بایست هیچ اسکار یا زخمی روی پوست ایجاد نکند.

نتایج حاصل از درمان با دستگاه لیزر موهای زائد پا باید پس از یک الی دو جلسه قابل رویت نسبی باشد.

 

چرا بیش از 10 جلسه برای لیزر موهای زائد پا نیاز است؟

در بخش های قبل صحبت کردیم که تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد پا اغلب بین 6 الی 8 اعلام شده است. اما بارها دیده شده که تعداد جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیش از 10 جلسه است و این موضوع کمی نگران کننده به نظر می رسد.

تعداد دقیق جلسات هر فرد با فرد دیگر فرق دارد. مثلاً یک سری افراد هستند که شرایط پوستی خاصی دارند و پالس هایی که برای درمان این افراد در نظر گرفته می شود اغلب بیشتر از سایر افراد و یا با فاصله صورت می گیرد یعنی در یک جلسه تعداد پالس های کمتری پوشش داده می شود، بنابراین نیاز به تعداد جلسات بیشتر خواهد بود.

موضوع دیگر در خصوص رنگ مو و کیفیت و ضخامت آن است. رنگ موی به کار رفته و ضخامت مو دو موضوع مهم بوده و در نتیجه کار تاثیر زیادی می گذارد. مثلاً موهایی که ضخیم تر هستند به نسبت سایر موها نیاز به دقت طول موج بیشتری دارند. از سوی دیگر اگر فردی داروهای خاصی مصرف نماید و سابقه مصرف دارو برای آن متفاوت به نظر برسد نیز در تعداد جلسات لیزر موهای زائد پا تاثیر می گذارد.

دقت کنید که سوابق درمانی یک شخص از موضوعاتی است که اجازه می دهد پزشک تعداد جلسات لیزر موهای زائد پا را بیشتر کند.

وقتی جلسه اول از لیزر موهای زائد پا صورت گرفت، پزشک بررسی می کند که روند درمان شما به چه صورت است و مشخص می شود که چند جلسه زمان نیاز دارید تا بتوانید به نتیجه خوبی برسید. مشخص است که بین 3 الی 4 جلسه برای همه افراد ثابت است و پس از 4 جلسه پزشک موقعیت موهای ریخته شده و فولیکول های فعال و غیر فعال شما را می سنجد تا نتیجه کاملی صورت بگیرد. شرایط منظم و دقیق و استانداردی نیز برای لیزر موهای زائد پا وجود دارد و می تواند نتیجه بخش باشد.

 

جلسه اول لیزر موهای زائد پا (جلسه ای مهم و تاثیرگذار)

لیزر موهای زائد پا در ابتدا یک عمل ساده و راحت به نظر می رسد اما اگر این کار توسط یک متخصص زیبایی صورت نگیرد نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

جلسه اول برای لیزر بسیار مهم است و نیاز است که دستگاه مناسب تعیین شود، اشعه مورد نظر ارزیابی شود، پرتو کافی تعیین شود و میزان انرژی لازم برای از بین بردن فولیکول های مو نیز بررسی شود.

تاباندن اشعه به فولیکول های مو برای جلسه اول سبب می شود که ادامه رشد مو متوقف شود. در واقع در این جلسه پالس بندی برای سطح پوست اهمیت زیادی دارد. احتمال وجود اندکی درد برای جلسه امر امری طبیعی است و فرد به واسطه کرم های بی حسی و یا کولینگ های قوی می تواند این موضوع را تا حد زیادی بهبود بخشد. درد حاصل از جلسه اول لیزر، دردی سریع و گذرا بوده و چند صدم ثانیه طول می کشد. در واقع هر پالسی که بر روی پوست قرار می گیرد کسری از ثانیه بوده و موهای زیادی به صورت یکجا هدف قرار گرفته می شود.

وقتی لیزر استفاده شود در هر ثانیه یک چهارم از ناحیه مورد نظر پوشش داده می شود. یک سری نواحی کوچک نیز هستند که نیاز به دقت بالایی دارند اما معمولاً کمتر از یک دقیقه زمان نیاز خواهند داشت.

زمان کافی برای نتیجه مطلوب از جلسه اول لیزر موهای زائد پا بیش از 45 دقیقه تخمین زده می شود و معمولاً تا یک ساعت زمان نیاز خواهد بود.

فقط حضور شما کافی نیست: برخی از افراد فکر می کنند همین که در زمان اعلام شده از سوی پزشک در مطب حاضر باشند، کفایت می کند. این تصور اشتباه است. فرد می بایست آمادگی های لازم برای لیزر را داشته باشد. اول اینکه نیاز به مشاوره داشته و مشاوره قبل از جلسه صورت می گیرد. بنابراین در روز مشاوره اصرار نکنید که لیزر برای شما انجام شود.

فرد می بایست از روز مشاوره تا 6 هفته از اپیلاسیون و سایر موارد اصلاح مشابه دوری کند. در واقع باید کمک کند تا ریشه مو در وضعیت دقیق خود قرار بگیرد و کار برای استفاده از لیزر آسانتر شود. ریشه ها در صورت اصلاح و یا استفاده از اپیلاسیون درگیر شده و از بین می روند و کار دشوارتر می شود.

همینطور نیاز است که از رفتن به ساحل و نور آفتاب جلوگیری شود. دقت کنید که جلسه اول جلسه حساسی است. بهتر است بدن تمیز باشد و پیش از آغاز لیزر از کرم یا هر مواد شوینده دیگری دور باشد. بهتر است که رنگ پوست و ضخامت پوست بررسی شده باشد.

با پزشک همکاری کنید: اگر فکر می کنید اصلا متوجه اصابت پالس لیزر بر روی پوست خود نمی شوید، سخت در اشتباه هستید! به هرحال اندکی درد وجود دارد به خصوص در جلسه اول که هنوز با فضای لیزر آشنایی کامل ندارید و برای شما عجیب است. بهتر است با خودتان روراست باشید و بدانید که لیزر یک موضوع کاملاً علمی است و دردی که احساس می کند در واقع به معنی نتیجه بخش بودن کار دستگاه است. با پزشک مربوطه مهربان باشید و در این زمینه سازش داشته باشید.

از گرمای حاصل از لیزر نترسید: به هر حال شما از یک دستگاه حاوی انرژی فعال استفاده کرده اید و بهتر است بدانید که گرمای حاصل از لیزر به مدت 24 در داخل لایه های پوست بدن باقی می ماند. از این رو نباید از گرمای حاصل از دستگاه بترسید. اما باید دقت کنید که نباید به سراغ دوش آب گرم بروید و همینطور باید از سونا و سایر مناطق گرم نیز دوری کنید. محیطی که پوست شما با آن در ارتباط است باید ایده آل و عالی از باکتری باشد.

 

وابستگی به محصولات آرایشی را کم کنید:  البته ناحیه پا کمتر درگیر مواد آرایشی است اما این روزها موادی به عنوان کرم های سفید کننده بدن عرضه می شود که بهتر است پس از لیزر موهای زائد پا استفاده نشود (اینکه این کرم ها خوب است یا بد، موضوع بحث ما نیست). در واقع پوست باید تنفس داشته باشد و استفاده از کرم های آرایشی برای پوست مشکلاتی ایجاد می کند که نتایج استفاده از لیزر را بسیار محدودتر می سازد. مشخص است که استفاده از ژل های آلوئه ورا در این زمینه می تواند اثربخشی خوبی داشته باشد اما باز هم نظر پزشک اهمیت زیادی دارد.

 

حامی لیزر باشید:  حامی بودن یعنی به این روش خوش بین باشید. مثلاً برخی از افراد به سراغ ماسک های لایه بردار می روند و یا دوست دارند از کرم های رتینول استفاده کنند تا نتیجه بهتری ایجاد شود. این تصور اشتباه است. به هر صورت موقعیت این کرم ها باید ارزیابی شده باشد. برخی از کرم ها هستند که به صورت لایه بردار بوده و اثرات شیمیایی خاص خود را دارند و پروسه لیزر را زیر سوال می برند.

 

آیا هزینه جلسه اول لیزر موهای زائد پا بیشتر از سایر جلسات است؟

معمولاً اینطور نیست! در واقع هزینه ای که برای لیزر موهای زائد پا در نظر گرفته می شود، در هر شخص نسبت به شخص دیگر با کمی تفاوت همراه است که احتمالاً بستگی به رنگ پوست، ضخامت پوست و جنسیت فرد دارد اما اینکه هزینه جلسه اول بیشتر از سایر جلسات باشد به ندرت دیده می شود.

 

عوامل موثر در قیمت لیزر موهای زائد پا

شاید بیشترین سوالی که از سوی کاربران شنیده می شود وضعیت تعیین قیمت لیزر موهای زائد پا است و احتمالاً پاسخی که داده می شود، مبنی بر اینکه بستگی به پوست، مو و جنس و رنگ آنها دارد. اما ما قصد داریم این موضوع را برای شما شفاف سازی کنیم.

همانطور که میدانید، پوست هر شخص با شخص دیگر از نظر رنگ فرق دارد. کسانی که رنگ پوست تیره تری دارند در پروسه لیزر بسیار حساس تر از سفید پوستان هستند. در واقع این موضوع سبب شده است که موقعیت پوست هر شخص به نسبت شخص دیگر بررسی شود.

وقتی پوست شما تیره یا به نوعی سبزه است، اپراتور لیزر موهای زائد پا می بایست زمان و دقت بیشتری بر روی کار بگذارد. شاید نیاز باشد چندین بار طول موج ساطع شده تنظیم شود، انرژی در نظر گرفته شده از سوی لیزر باید به صورت روتین ارزیابی شود. همه این موارد بخشی از هزینه لیزر موهای زائد پا را شامل می شود. از یاد نبرید که سفیدپوستان در این پروسه معمولاً هم دردسر کمتری می کشند و هم هزینه کمتری تقبل می کنند.

موضوع دیگر در خصوص ضخامت مو است. موهای کرکی و موهای خیلی ضخیم در راستای لیزر دچار مشکل می شوند. در واقع کسانی که دارای موهای کرکی هستند و یا ریشه موهایشان خیلی ضخیم است نیاز به جلسات بیشتری برای لیزر دارند و هزینه لیزر این افراد به نسبت سایر افراد بیشتر می شود.

گاه دیده می شود که پس از چند جلسه از لیزر، رویش موی فرد باز هم آغاز می شود بنابراین نیاز است که فرد باز هم جلسات لیزر را بر اساس صلاحدید پزشک دنبال کند. مشخص است که این رویکرد سبب می شود که موقعیت لیزر برای هر فرد به نسبت فرد دیگر متفاوت باشد.

برخی از پوست ها نیاز به کولینگ بسیار قوی دارند. وضعیت وزش باد برای برخی از پوست ها با پوست های دیگر فرق می کند و این موضوع سبب می شود که هزینه نهایی افزایش داشته باشد.

 

خداحافظی با موهای زیرپوستی با لیزر موهای زائد پا

موهای زیرپوستی مشکلی بسیار بزرگ برای کسانی است که از اپیلاسیون استفاده کرده اند. این مشکل گاه آنقدر حاد می شود که سبب می شود پوست در وضعیت نامناسبی قرار بگیرد. در روش لیزر دیگر خبری از موهای زیرپوستی نخواهد بود. در واقع لیزر باعث می شود که مو از ریشه تخریب شود و دیگر جایی برای رشد وجود نداشته باشد. در واقع وقتی اپیلاسیون می کنید، مویی جدیدی که رشد می کند راه خروج خود را گم می کند و احتمال اینکه کج رویش داشته باشد بسیار زیاد است. به نوعی سبب عفونت در پوست نیز می شود. بارها چنین موضوعی در خصوص شیو با تیغ نیز دیده شده است و نتایج عجیبی ایجاد کرده است. اینطور که بررسی ها نشان می دهد در صورتی که از لیزر موهای زائد پا استفاده شود، فولیکول مو تخریب می شود و دیگر رویش مو صورت نمی گیرد. دقت کنید که کج شدن مو به طور کلی امر عادی است اما لیزر سبب می شود که این موضوع به حداقل برسد.

موهای پا رشد آرامتری دارند و معمولاً 12 هفته نیاز است تا رشد مجدداً و لیزر نیاز باشد. مناطق درمانی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. چرخه منظمی از لیزر وجود دارد که می بایست به طور دقیق دنبال شود در غیر این صورت شاهد رشد بیشتر موهای زائد خواهیم بود و دردسرساز می شود. البته که اگر منافذ پوست فرد بسیار بسته باشد شاید تا چندین جلسه اول شاهد موهای زیرپوستی باشیم اما این موضوع سریعاً حل می شود و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

چه کسانی کاندید لیزر موهای زائد پا هستند؟

امروزه دنیای لیزر آنقدر قوی شده است که استفاده از آن برای هر کسی تقریباً امکانپذیر است. در واقع استفاده از دستگاه های جدید لیزر به صورتی است که می تواند تایپ پوستی مختلفی را مدنظر قرار دهد و نتایج خوبی داشته باشد. اما اغراق در این زمینه چندان خوشایند نیست.

بهترین کاندید استفاده از لیزر موهای زائد پا پوست های روشن هستند. در واقع پوست هایی که رنگدانه های روشنی دارند و این موضوع سبب شده تا جذب طول موج لیزر آسانتر شود.

پوست هایی که شامل موهای تیره و ضخیم هستند. این نوع از موها اصلی ترین هدف دستگاه لیزر هستند و نتیجه مطلوبی فراهم می سازد.

کسانی که دارای موهای زبر هستند. موهای زبر در پروسه درمان نتیجه بهتری ایجاد می کند. به طور کلی در یک جمع بندی اینطور به نظر می رسد که پوست های نسبتاً روشن که بور نیستند، یعنی موهای ضخیم و زبر با رنگ تیره دارند رضایت بیشتر از 95 درصد از لیزر دارند.

در صورتی که موی بدن شما قرمز یا بلوند است. و یا بخش زیادی از موی بدن شما به صورت سفید مشاهده می شود تعداد جلسات مورد نیاز شما برای لیزر موهای زائد پا بیشتر خواهد شد و این موضوع می بایست توسط شما به طور دقیق ارزیابی شده باشد.

 

سطح رضایت از لیزر موهای زائد پا

رضایت در راستای لیزر موهای زائد پا برای کسانی که پوست روشن و موهای سیاه و زبر دارند به مرز 90 درصد رسیده است.

کسانی که دارای پوست گندمی، یعنی کمی تیره تر از سفید هستند و موی بدنشان زبر و سیاه است نیز رضایت بیش از 83 درصد خواهند داشت.

افرادی که پوست تیره دارند و موهای بدنشان تیره و زبر است در صورتی که دستگاه مناسب با پوستشان انتخاب شده باشد می توانند تا 80 درصد از موی زائد بدن خود را از بین ببرند .

 

افسانه سرطان پوست با لیزر موهای زائد

اینکه لیزر موهای زائد سبب بروز سرطان در بدن فرد می شود در حد افسانه است. تنها زمانی باید نگران بروز بیماری از سوی پوست خود باشید که پوست در وضعیت سوختگی آفتاب گرفته باشد و پس از آن به سراغ لیزر رفته باشید. در واقع لیزر موهای زائد پوست موضوعی است که شاید بسیاری از افراد بتوانند از آن شایعاتی درست کنند اما از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا این پروسه هیچ ارتباطی به بروز سرطان در بدن نخواهد داشت.

افسانه دیگر در خصوص ناباروری به واسطه لیزر وجود دارد که این موضوع نیز دردسرهای خود را دارد. به طور کلی میزان نور تابش لیزر به ارگان های داخلی بدن به صورتی است تنها در عمق مشخصی وارد شده و ربطی به بافت رحم بدن ندارد. در صورتی که استفاده از لیزر به صورت پی در پی و منظم صورت بگیرد عواقبی در بر نخواهد داشت. از سوی دیگر اگر فرد در این پروسه باردار باشد پزشک موظف است لیزر را متوقف سازد نه به خاطر اینکه بچه دچار مشکل می شود در واقع به این خاطر که فرد دچار مشکلات هورمونی شده و این مشکلات سبب می شود که باز هم شاهد رویش موی زائد بر روی بدن خود باشد و این موضوع مشکلات زیادی ایجاد می کند.

 

 

اگر پوست پا سوخته باشد آیا می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟

می دانیم که لیزر برای پوست هایی صورت می گیرد که سالم هستند و به نوعی ریشه مو و فولیکول آن فعال است بنابراین پوست هایی که در اثر حوادث سوخته باشد احتمال عدم رویش مو در آن زیاد است و ریشه مو در بر سوختگی عمیق از بین می رود. مشخص است که سوختگی در این راستا نیاز به ارزیابی از سوی پزشک دارد. پزشکی که این پروسه را دنبال می کند، اغلب در صدد خواهد بود تا بتواند موقعیت پوست و ریشه مو را بررسی کند.

در هر صورت پوست هایی که به شدت آسیب دیده اند هرگز انتخاب خوبی برای لیزر نخواهند بود و میزان آسیب دیدگی بیشتر می شود. شرایط عفونت پوستی در این افراد نیز بیشتر خواهد بود. در نهایت پوست دیگر بافت مخصوص به خود بوده و سبب می شود که هر بخش از پوست از بخش دیگر متفاوت شود.

موقعیت سوختن پوست پا با سایر بخش ها فرق دارد و ترمیم آن اغلب زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

 

 

این 12 گروه لیزر موهای زائد پا را فراموش کنند

 

افراد دارای موی کرکی و روشن: لیزر روی موهای کرکی نتیجه ندارد و به نوعی موهای سفید خاکستری و قرمز در لیست گزینه های مناسب لیزر قرار نمی گیرد. همینطور افرادی که درگیر پوست تیره هستند نیز انرژی لیزر را قبول نمی کنند. در واقع پوست تیره اجازه نمی دهد که انرژی کافی به ریشه مو برسد.

افراد برنزه:  در صورتی که از سولاریوم یا حمام آفتاب برای تیره شدن پوست پای خود استفاده کرده اید نباید لیزر موهای زائد پا انتخاب کنید. در واقع بهتر است که دو الی سه ماه زمان در نظر بگیرید تا پوستتان به رنگ طبیعی خود باز گردد. پوست برنزه را می تواند لیزر کرد اما پزشک برای اینکه نتیجه بگیرد باید انرژی لازم برای پوست را افزایش دهد. پوست تیره درصد زیادی از انرژی را به خود جذب می کند و این رویکرد سبب می شود که پوست دچار سوختگی شود. در واقع در پروسه لیزر موهای زائد پا نیاز است که 17 ژول انرژی به ریشه مو برسد تا نتیجه درستی حاصل شود و در صورتی که پوست فرد تیره و برنزه باشد این انرژی در وضعیت 20 ژول قرار می گیرد. اگر برای پیشگیری از سوختگی پوست انرژی کمتر شود تاثیری بر روی نتیجه حاصل نمی شود.

افراد دارای تبخال: تبخال اغلب در اطراف لب صورت می گیرد اما برخی از تبخال ها هستند که روی ران پا ظاهر می شوند. این تبخال ها اغلب شرایط تکثیر دارند و به نوعی در لیست تبخال فعال قرار می گیرند و چنین افرادی پیش از هر اقدامی باید داروهای ضد ویروسی استفاده نمایند. تبخال در محل سبب می شود که انتشار ویروس بیشتر و پروسه لیزر زیر سوال می رود.

افراد دارای زخم عفونی: زخم های عفونی را جدی بگیرید. اگر در محل مورد نظر برای لیزر، زخم عفونی وجود داشته باشد، عفونت به سایر بخش های بدن منطقه می شوند و احتمال دارد که کل بدن را درگیر کند بهتر است این زخم ها را جدی بگیرید و سعی کنید در ابتدا عفونت حاصل از آن ها را برطرف سازید.

مصرف راکوتان: راکوتان دارویی قوی برای شفاف سازی پوست صورت است و بیشتر بانوان با آن آشنا هستند. این دارو سبب می شود که اثربخشی لیزر کاهش یابد. از سوی دیگر این دارو پوست را حساس و نازک می کند و سبب می شود که لک و سوختگی و اسکارهای پوستی پس از لیزر بیشتر شده و ظاهر نازیبایی داشته باشد.

 

افراد مبتلا به پسوریازیس: این افراد درگیر بیماری های خاص هستند. مثلاً پسوریازیس، ویتیلیگو و لیکن پلان در لیست بیماری های مهم قرار دارد. به طوری که لیزر در این افراد پوست را دچار سوختگی بسیار شدید می کند. البته که برخی از پزشکان انجام لیزر برای این افراد را ممنوع نکرده اند اما شاید نیاز باشد که انرژی مناسب برای پوست انتخاب شود.

افراد با سابقه کلوئید: در صورتی که سابقه کلوئید دارید، ممکن است سوختگی بر روی پوست پس از لیزر به صورت گوشت اضافه رویت شود. در واقع این گروه دیگر مشکلات زیادی خواهند شد و باید دقت لازم را داشته باشند.

افراد مبتلا به اگزما: اگزما یا آکنه به نوعی عفونت گرفته می شود که بر روی پوست قرار گرفته و پوست را تحت تاثیر می گذارد. در واقع اگزما یا آکنه در دو سبک عفونی و غیر عفونی وجود دارد که مدل های عفونی آن به صورتی هستند که لیزر را دچار مشکل می کند. در صورتی که اگزما عفونی نباشد فرد دچار مشکل نمی شود. اما اگر عفونت زیاد باشد انتشار عفونت صورت می گیرد و در نهایت پوست بدن دچار حساسیت می شود.

مصرف ماینوکسیدیل: ماینوکسیدیل در واقع نقطه روبروی لیزر است. در صورتی که فرد برای پرمویی از دارای ماینوکسیدیل استفاده کرد در واقع اثر لیزر موهای زائد پا اثری ندارد. چون دارو مو را افزایش داده و لیزر بی تاثیر باقی خواهد ماند.

مصرف داروهای حاوی ترکیبات طلا: لیزر موی زائد برای این افراد ممنوع اعلام نشده است اما به نوعی بهتر است با صلاحدید پزشک لیزر تا پایان دوره استفاده از دارو به تعویق بیفتد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

افراد مبتلا به لوپوس: لوپوس یکی از بیماری های حساس به نور است که در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد می کند. در این بخش می خواهیم در خصوص این بیماری کمی صحبت کنیم. در واقع در این بیماری سلول های ایمنی بدن به بافت های سالم حمله می کنند و بافت سالم از ناسالم را تشخیص نمی دهند. این رویکرد سبب می شود که التهاب و تخریب بافت صورت بگیرد. لوپوس باعث میشود که مفاصل با درد همراه باشد و به نوعی به لقب نیز آسیب وارد می شود. بانوان 90 درصد از سهم مبتلا به این بیماری هستند و رده سنی 15 الی 40 سال را در بر می گیرد. نور خورشید یکی از عوامل مبتلا به لوپوس است. در واقع نور خورشید باعث می شود که سلول های پوست یک سری پروتئین های خاص را به وجود آورند و همینطور آنتی بادی هایی که به طور طبیعی در بدن هستند روی این پروتئین ها قرار گرفته و به نوعی واکنش پوستی ایجاد می شود. حال در چنین شرایطی نور حاصل از لیزر نیز بر روی پوست دردسر ایجاد می کند و بیماری را بدتر می کند.

 

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

الکترولیز: تا همین چند سال گذشته برای از بین بردن موهای زائد بدن از الکترولیز استفاده می شد. روند کاری الکترولیز به صورتی بوده که فولیکول مو به واسطه دو مکانیسم مشخص تخریب می شود. در واقع الکترو ترمولیز یکی از مکانیسم های موجود بود که سبب می شود تخریب در اثر گرما صورت بگیرد و مورد بعد مربوط به رادیکال های آزاد بود که الکترومکانیکال نامیده می شد. انجام الکترولیز به صورتی بود که سبب می شود الکترودهای موازی خود را زاویه رویش مو تطبیق دهند و ورود به بهش فولیکول مو به دقت صورت بگیرد. در چنین شرایطی نتیجه کار به صورتی بود که تنها 20 الی 30 درصد از فولیکول مو از بین می رفت. در واقع در این روش تنها ناحیه کوچکی از بدن درمان می شد.

از سوی دیگر این روش درد زیادی به همراه داشت به خصوص در نواحی ساق پشت پا که متاسفانه سبب می شود پوست زخم شود و یا حساسیت زیادی ایجاد شود. از سوی دیگر عوارض آن اسکار یا جوشگاه بود و همینطور یک سری لک های تیره نیز روی پوست ایجاد می شود. پزشکان پس از بررسی روش الکترولیز به این نتیجه رسیدند که سبب می شود بیماری های هپاتیت و ایدز نیز گسترش یابد. این موضوع سبب شد تا بانوان به سراغ روش های کرم های موبر و همینطور تراشیدن و اپیلیدی بروند.

 

وقتی لیزر وارد دنیای زیبایی شد در ابتدا به دلیلی گران بود چندان استقبال نشد. در واقع این روش به صورتی بود که برخی از افراد از طبقه خاص توانستند به سراغ آن بروند. اما کوتاه بودن جلسات و نتیجه سریع لیزر به صورتی بود که توانست تاثیر زیادی بر روی موی زائد بدن بگذارد و در دو سال گذشته جامعه آماری زیادی را به سمت خود کشاند.

لیزرها دارای مجوزهای FDA برای انجام درمان موهای زائد هستند و به نوعی می توانند در آسیب رساندن به ریشه مو بسیار دقیق باشند.

مزیت های لیزر نسبت به الکترولیز:

1-      درد کمتری دارد و ایجاد لک و اسکار پس از لیزر بسیار محدود است.

2-      کاربرد لیزر برای رفع موهای زائد محدودیتی ندارد و برای هر قسمت از بدن انجام می شود. در واقع این روش برای آقایان نیز نتیجه خوبی به همراه دارد.

3-      سرعت عمل لیزر به نسبت الکترولیز بیشتر است. در واقع سطح وسیعی از بدن را در یک جلسه پوشش و نتایج ان بسیار خاص است.

4-      تعداد جلسات مورد نیاز در لیزر کم است و سبب می شود که در هر جلسه موهای بدن نازک تر شوند.

5-      بارها دیده شده است که لیزر به بافت سالم بدن هیچ آسیبی وارد نمی کند و گاه اثرات ضد چروک نیز دارد. در واقع گیرنده های اصلی نور لیزر، یک سری سلول های زنده هستند که شامل رنگدانه بوده و سبب می شود که موهایی که در مرحله رشد هستند هدف قرار بگیرند. در این شرایط رنگدانه ها توسط لیزر جذب می شوند و برای بخش های سازنده مو یک سری اختلال ایجاد می شود. موی بدن انسان از نظر رشد در یک وضعیت ثابت قرار ندارد و لیزر در هر مرحله از رشد می بایست تاثیرگذاری خود را ثابت نماید.

 

 

دلایل پرمویی پا چیست؟

مشکلات هورمونی: اگر موهای بدن بانوان به شکل غیر طبیعی رشد کند و به نوعی به صورت مردانه تکثیر شود یعنی بدن درگیر پرمویی را به اصطلاح هیرسوتیسم است. در واقع در قسمت هایی از بدن بانوان این مشکل دیده می شود و موها ضخیم تر و تیره تر هستند. چنین موهایی اغلب تیره بوده و ضخامت قطر آنها زیاد است و ظاهری غیر طبیعی دارد. از سوی دیگر وضعیت داخلی و هورمونی بانوان نیز بررسی شده و علت پرمویی خواهد بود.

هر فرد می بایست 5 میلیون فولیکول مو داشته باشد که یک میلیون آن در سر و گردن است و الباقی در سایر بخش های بدن پخش شده اند و وقتی سن بالاتر می رود این تعداد کمتر می شود.

هورمون تستوسترون مردانه سبب افزایش رشد موهای بدن می شود و سبب می شود که بدن بانوان از وضعیت کرکی به صورت ضخیم و زمخت مشخص شوند. هورمون زنانه استروژن نیز سبب می شود که موهای بدن نازک تر و کم رنگ تر شوند و رشد آنها نیز کندتر می شود.

فولیکول های مو در بدن بانوان و آقایان یکسان است و تفاوت در نوع و رنگ و ضخامت آن دیده می شود. در صورتی که فرد دچار بیماری یا اختلال هورمونی باشد، موهای بدن او به صورت طبیعی رشد نمی کند و به نوعی رنگ آن تیره تر شده و ضخیم تر می شود.

 

مشکلات غیر هورمونی: علاوه بر مشکلات هورمونی، یک سری مشکلات غیر هورمونی نیز وجود دارد که باعث پرمویی پا می شود. مثلاً اگر ساعت زیادی در روز در محیط بسیار گرم حضور دارید، حرارت زیاد سبب می شود که رشد موها بیشتر شود. این موضوع در فصل تابستان بیشتر دیده می شود.

بیماری های خاص: همینطور بیماری های آنسفالیت و ضربه های مغزی نیز سبب استفاده از داروهای مختلف شده و به نوعی به رشد موها کمک می کند.

سامانه بدن بانوان به شکلی طراحی شده است که تعداد کمی هورمون مردانه را می سازد. در بدن برخی از بانوان سطح هورمونه مردانه بیشتر شده و به صورت پرمویی نشان داده می شود. افزایش هورمون های مردانه به شکل غیر طبیعی در بدن بانوان وابسته به مشکلات تخمدان یا غدد فوق کلیوی است به طوری که عامل محیطی نیز در آن نقش زیادی دارد. در واقع فعالیت های آنزیمی بر روی پوست افزایش می یابد و تستوسترون فعال تر می شود. این بی توازنی آنزیمی سبب می شود که پوست بدن پر مو شود. وقتی بدن درگیر کم کاری تیروئید می شود احتمال اینکه فرق چاق شود و هورمون تستوسترون بیشتر وجود داشته باشد نیز بسیار است.

 

لیزر موهای زائد پا می بایست پس از برطرف شدن بیماری و همینطور موضوعاتی از قبیل افزایش هورمون مردانه آغاز شد و در صورتی که فرد دیگر هورمون های مردانه باشد اما باز هم به پروسه لیزر موهای زائد پا ادامه دهد نمی تواند نتیجه خوبی بگیرد.

برطرف کردن این مشکلات به واسطه استفاده از دارو برای مشکلات تخمدانی، فوق کلیوی و یا سونوگرافی صورت می گیرد. مشخص است که یک سری مشکلات محیطی و فامیلی نیز در این زمینه وجود دارد که وضعیت را دشوارتر می سازد. داروهایی که برای فرد تجویز می شود می بایست بر اساس موقعیت محیطی بررسی شود. از یاد نبرید که افراد در موقعیت پرمویی نمی توانند انتظار معجزه از لیزر داشته باشند. لیزر می تواند حجم زیادی از مو را از بین ببرد اما هرگز نمی تواند نتیجه عجیب و غریب به جا بگذارد. در پروسه درمان توسط لیزر باید در ابتدا از رویش موهای زائد به صورت افراطی جلوگیری شود تا نتیجه حاصل دقیق و کاربردی باشد. از یاد نبرید که موقعیت هر بخش از پوست با بخش دیگر فرق دارد.

 

سوالات متداول لیزر موهای زائد پا

آیا درد لیزر موهای زائد پا در بخش های مختلف فرق دارد؟

بله. پوست بخش ساق پا به نسبت سایر بخش ها از نظر نازکی و کلفتی با هم فرق دارد و شاید در بخش ساقه درد بیشتری احساس کنید. از یاد نبرید که تحمل درد به واسطه سیستم خنک کننده دستگاه لیزر موهای زائد پا بسیار آسانتر شده است اما در ناحیه ران پا درد کمتری احساس می شود.

 

لیزر موهای زائد پا برای مربیان استخر چقدر نقاهت دارد؟

عملاً بین 24 ساعت الی 48 ساعت زمان برای کسانی که در محیط استخر فعالیت می کنند، کفایت می کند و گاه نیز پا حساسیت کمتری از خود نشان می دهد و این زمان نیز کوتاه تر می شود. اما مربیان استخر باید از ورود به فضای داغ باید خودداری نمایند. مشخص است که بررسی این موضوع در سال های اخیر بسیار دقیق تر صورت گرفته است.

 

آیا لیزر موهای زائد پا باعث قلقلک می شود؟

اگر پوست حساسی داشته باشید احتمالاً این مشکل برای شما پیش می آید اما به زودی برایتان عادی خواهد شد.

 

نوبت گیری تلفنی